У Чорнобильській зоні помітили рідкісного птаха: який вигляд він має
Джерело:
Чорнобильський заповідникУ Чорнобилі сфотографували дуже рідкісного птаха з Червоної книги України. Це невеликі птахи, які вміло маскуються у дикій природі.
Мовиться про орябка лісового. Світлинами поділився Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник.
Дивіться також Піклуються та підгодовують: прикордонники показали, як рятують тварин після окупації ЧАЕС
Чим особливий орябок лісовий
Цей рідкісний птах з родини тетерукових занесений до Червоної книги України.
Орябок заселяє ліси різного типу, проте полюбляє березові, ялинові, вільхові масиви з густим підліском та добре зволоженим ґрунтом,
– йдеться у повідомленні.
Як і всі тетерукові, орябок живиться, здебільшого різними ягодами, насінням, бруньками і паростками різних рослин. Хоча влітку в його раціоні є й тваринні корми. Пташенята їдять, в основному, комах.
Такий вигляд має орябок лісовий / Фото Сергій Домашевський
Цей птах розмірами лише трішки більший від голуба. Важить 330 – 580 грамів. Тіло завдовжки 35 – 37 сантиметрів. Орябки літають мало, більше бігають по землі. Вони тримаються зазвичай парами або зграйками.
Забарвлення у самця і самки дещо схоже, сіруватого і рудого кольорів з чорними і білими штрихами, плямами і крапками. Воно дуже підходить до сірого фону гілок і стовбурів багатьох дерев, оброслих лишайниками, що дозволяє птахам чудово маскуватись. Притиснувшись до стовбура, орябок стає майже непомітний. Цей прийом птахи використовують для переховування від мисливців та хижаків.
В Чорнобилі помітили рідкісного птаха з Червоної книги України / Фото Сергій Домашевський
На території України полювання заборонене. Орябків включено до Червоної книги України, до Бернської конвенції. З метою охорони слід проводити біотехнічні заходи з поліпшення кормових та захисних властивостей угідь, обмежити антропогенний вплив на біотопи поширення виду, регулювати чисельність ворогів, налагодити штучне розведення з наступною інтродукцією у природне середовище.
Останні новини з Чорнобиля:
- Декілька коней Пржевальського мешкає на території Чорнобильського заповідника. Днями їх зняли з висоти пташиного польоту.
- У Чорнобильській зоні відчуження помітили двох дорослих лосів, які мирно паслися поруч один з одним. Працівники припустили, що ці тварини є двійнятами і тому, спокійно реагували один на одного.
- Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник показав лиса, що спіймав здобич.
- Також нещодавно у Чорнобилі був зафіксований червонокнижний птах – чорний лелека.