Команда з Університету штату Мічиган заявила, що відтак поширення панд може стати легшою справою. Тепер не потрібно буде шукати най-най-ідеальніших умов.

Дізнайтеся Які переваги присутності улюбленців на роботі і як це вдається в офісах Purina®

"Що занадто – те нездорово"

Дослідники підрахували умови, за яких розмноження панд відбувається найуспішніше. Така умова – 80% площі їхнього проживання є бамбуковими лісами. Якщо ж відсоток "ідеальності" середовища більший – то видно менший успіх: панди не розмножуються.

Дослідники припускають, що панди просто розуміють: немає ані потреби, ані сил розмножуватися за такої великої кількості ресурсів.

Команда, що базується в Університеті штату Мічиган, відзначає, що генетична різноманітність панд спостерігається іншою тенденцією: вона дещо знизилася. Це зумовлено тим, що місця їхнього проживання стали однаковими: їх спеціально підганяють до стандартів.


На генетичному рівні панди стали менш різноманітними / Фото з Unsplash

Дослідження показує, що хоча для підтримки панд необхідно багато середовищ існування, менш ідеальне з них може принести більше користі.

Цікаво У Єгипті знайшли рештки чотирилапого кита: чому його назвали на честь бога Анубіса

Висновок, що оптимальна кількість середовищ існування для функціонального з'єднання нижче 100%, дає надію на вже порушені зони проживання панд і говорить про те, що такі зони не слід враховувати в планах управління як непридатні,
– пише команда.

Як панд рятують від вимирання: останні новини

  • Топова новина про панд з'явилася у липні 2021 року. Тоді влада Китаю заявила, що гігантські панди більше не під загрозою зникнення, проте вони все ще вважаються вразливими. Зміни ввели після того, як кількість панд збільшилась.
  • У зоопарку Боваль у Франції сталося сенсаційне поповнення. Самка великої панди народила одразу 2 дитинчат.
  • У Токійському зоопарку вперше за 4 роки гігантська панда народила немовлят. До того ж вони стали першою двійнею за всю історію зоопарку.
  • По-справжньому історична подія у світі тварин відбулася в Сингапурі. У Заповіднику дикої природи народилося маленьке дитинча панди, що було зачате штучним шляхом.