Річ у тім, що золоті рибки неймовірно часто гинуть, мешкаючи в таких місткостях. У природі золоті риби можуть жити до 30 років й виростати завдовжки до 25 сантиметрів. В круглих акваріумах для них замало місця.

Читайте також Старіння кота: яке професійне харчування буде корисним для здоровʼя улюбленця

Риби повільно гинуть

AgroBiothers Laboratoire відмовляється продавати круглі місткості для риб. У таких акваріумах недостатня фільтрація води й риби не одержують потрібну кількість кисню.

Чимало людей купляють рибок та круглий акваріум, надихнувшись фотографіями в інтернеті. Риби в таких акваріумах нерідко гинуть протягом перших тижнів або місяців.

Якби вони знали, що це катування – не робили б цього. Риби – соціальні тварини, яким потрібна компанія, достатній простір і чиста вода,
– прокоментував генеральний директор AgroBiothers Маттьє Ламбо.

Деякі країни заборонили круглі акваріуми

В круглих акваріумах рибкам некомфортно
В круглих акваріумах риби задихаються / Фото Unsplash

Фахівці стверджують, що золотим рибкам потрібно не менше 25 літрів води в акваріумі на кожну особину. Маленькі круглі акваріуми на 3 – 5 літрів абсолютно не здатні задовольнити цю потребу.

Декілька європейських країн, у тому числі Німеччина, заборонили круглі акваріуми. У Франції немає таких обмежень, тому фірма вирішила самостійно проявити ініціативу й відмовитися від продажу таких місткостей.

Також у Франції планують заборонити продавати тварин в зоомагазинах та використовувати в цирках. Зокрема, з 2023 року у країні заборонять використовувати циркових слонів.

Цікаво Трапляється вкрай рідко: у Кенії народилися унікальні слоненята-близнюки

У Вінниці живе розумний пелікан Патрік: дивіться відео