Процес старіння – це не хвороба, проте включає поступову і незворотню втрату функціональних резервних можливостей основних органів і систем організму. Як наслідок, це може змінити реакцію організму на стрес і зовнішні подразники, а також сприяти розвитку захворювань.

Цікаво Здоров'я вашого кота: як запобігти хворобам ротової порожнини

Вікові захворювання

Старіння кішок збільшує ризик певних захворювань, більшість з яких протікає хронічно. Наприклад, ожиріння, дисфункцію ендокринних залоз (діабет та дисфункція щитоподібної залози), захворювання нирок, серця, дегенеративні захворювання суглобів, неоплазію та поведінкові зміни.

Ожиріння

З віком зростає ризик розвитку ожиріння. Ця патологія частіше спостерігається у тварин середніх років, ніж у літніх. Переважно це пов'язано зі зменшенням загального обсягу сухої м'язової маси у старих котів та збільшенням їх білкового обміну з віком.

Усі дані свідчать про те, що ожиріння скорочує тривалість життя тварини, тобто є початковою стадією виникнення вікових захворювань.

Порушення функції нирок

Ниркова недостатність зустрічається у тварин досить часто. Проте функціональний резерв нирок досить великий, тому виявити відхилення в роботі органу буває нелегко. Після появи таких типових ознак, як поліурія та полідипсія, можна вважати, що 67% нефронів вже втратили свою повноцінну функцію.

Таким чином, регулярний огляд та контроль стану тварини допоможе виявити хворобу на ранніх стадіях її розвитку та призначити своєчасне лікування.

Ендокринні захворювання

У літніх кішок зустрічаються ендокринні захворювання, які складно діагностувати. До них відносяться: цукровий діабет, гіпертиреоз, а також гіперадренокортицизм та гіперпаратиреоз

Поведінкові зміни

Незалежно від віку, практично будь-яке захворювання та різні зміни навколишнього оточення можуть вплинути на поведінку тварини.

Старіння викликає зміни когнітивних функцій, сенсорики, гостроти зору та мобільності, що можуть призвести до негативних наслідків. Які, наприклад, бувають у вигляді іншої поведінки при контакті з людьми, тваринами та навколишнім середовищем.

Характерними ознаками когнітивної дисфункції у літніх кішок є дезорієнтація, зміна циклів сну та неспання, знижена реакція на зовнішні подразники або спад активності. Ці ознаки стають інтенсивнішими в міру дорослішання тварин.

Крім того, у багатьох тварин проявляється підвищена вокалізація, а також вони можуть почати випорожнюватися вдома.

Діагностика вікових поведінкових розладів може бути складною, тому що на поведінку впливатимуть інші захворювання. Тому важливо заздалегідь діагностувати потенційні проблеми зі здоров'ям та досліджувати улюбленця перед початком роботи над основними проблемами поведінки.

Вплив процесів старіння на когнітивні функції котів

За останні роки тривалість життя кішок збільшилася, що призвело до підвищення чисельності старих (понад 10 років) тварин у загальній популяції цього виду на 15%.

На жаль, у популяції старих тварин, що росте чисельністю, підвищується частота проявів порушень поведінки. Причинами таких змін можуть бути вікові захворювання.

Що може вказувати на когнітивну дисфункцію

Навчання та пам'ять.

  • Ходить у туалет повз лоток.
  • Ходить у туалет там, де спить чи їсть.
  • Іноді, здається, що не впізнає знайомих людей та тварин.

Сплутаність свідомості, просторова дезорієнтація.

  • Губиться у знайомих місцях.
  • Пильно дивиться або фіксується на предметах.
  • Безцільно бродить.
  • Застрягає і не може обійти або переступити перешкоди.

Відносини, соціальна поведінка.

  • Менш зацікавлена ​​у ласках, спілкуванні, не зустрічає людей чи знайомих тварин тощо.
  • Необхідний постійний контакт, стає надто залежною та нав'язливою.

Зниження активності, байдужість.

  • Менше обстежує щось і менше реагує на речі, що відбуваються навколо неї.
  • Менше доглядає шерсть.
  • Менше їсть.

Тривожність, підвищена дратівливість.

  • Здається неспокійною або схвильованою.
  • Кричить голосніше та/або більш настирливо.
  • Загалом поводитися більш дратівливо.

Цикл сну-неспання, змінений режим дня і ночі.

  • Спить неспокійно, прокидається протягом ночі.
  • Спить більше протягом дня.
  • Більше кричить вночі.

Чим годувати літніх котів

Правильне харчування є надзвичайно важливою умовою підтримки здоров'я у літніх кішок. Воно сприяє підтримці організму, запобігає погіршенню м'язової маси, погіршення роботи імунної системи, а також забезпечує організм необхідними поживними речовинами для його нормального функціонування.

Бажано підтримувати в організмі старої тварини необхідний рівень білка та збалансовану кількість антиоксидантів, мінералів, вітамінів та жирних кислот.

Кішки потребують висококалорійної, легко засвоюваної дієти. Їх енергетичні потреби знижуються приблизно до 11-річного віку, проте потім знову збільшуються. Це важливо враховувати при складанні дієти для кішок похилого віку.

Багато захворювань можуть бути спричинені чутливістю кота до деяких компонентів корму. Правильно збалансоване харчування, з якісно підібраними компонентами, здатне підтримати всі функції старіючого організму, збільшити вік виникнення "старечих хвороб", а деякі запобігти. Всім перерахованим вище рекомендаціям, повністю відповідають раціони для літніх кішок Pro Plan.


Зображення може відрізнятися від зовнішнього вигляду продукту

PRO PLAN ® +7 с комплексом Longevis. Раціон, який:

  • Сприяє підтримці ідеального стану організму літньої тварини.
  • Запобігає зниженню м'язової маси шляхом оптимального вмісту високоякісного легко засвоюваного білка.
  • Сприяє роботі імунної системи шляхом високого рівня антиоксидантів, омегажирних кислот та пребіотиків.
  • Забезпечує організм необхідними поживними речовинами для нормального функціонування.

LONGEVIS® – запатентована формула поживних речовин, що включає антиоксиданти (вітамін Е та бета-каротин), пребіотик (цикорій) та жирні кислоти Омега-3 та Омега-6 для підтримки здоров'я стерилізованих кішок віком від 7 років.

PRO PLAN® STERILISED 7+ – корм для стерилізованих та кастрованих котів старше 7 років. У його формулу враховано особливості здоров'я зрілих улюбленців.


Зображення може відрізнятися від зовнішнього вигляду продукту

LONGEVIS – це унікальне поєднання поживних речовин, що включає антиоксиданти (вітамін Е та β-каротин), натуральний пребіотик (цикорій) та жирні кислоти Омега-3 та Омега-6. Крім цього, підвищений рівень вмісту таурину, та необхідний вміст аргініну.