Чому коти їдять комах

Незважаючи на тисячолітній домашній спосіб життя кішки досі залишаються хижаками, які навіть при хорошому харчуванні не оминуть нагоди побігати за мишею, пташкою, комашкою і загалом усім, що рухається.

Дізнайтеся Чому не можна сварити кота, якщо він приносить вам свою здобич

Реакція кішки на об'єкт, що рухається – одна з особливостей мисливської поведінки. Існує досить мало котів, байдужих до мух. Тим часом господарю може бути дивно, як його вгодований улюбленець їсть мух, маючи в своєму меню різноманітні корми і ласощі.


Кіт показує мисливський інстинкт, ловлячи комаху / Фото з Unsplash

З’їдання жертви, яка ще нещодавно літала – це не від того, що кіт зголоднів. Для муркотуна будь-яке полювання повинно увінчатися поглинанням своєї жертви, ну або хоча б пробою її на зубок. Це також контролюється сильними природними інстинктами, закладеними в підсвідомість тварини кілька тисячоліть тому.

До того ж у дикій природі коти через нестачу їжі можуть задовольнятися і комахами – тому і квартирна мурка, спіймавши муху, неодмінно її з'їсть. Так робили її предки протягом багатьох століть.

Цікаво Чому коти люблять валер'янку і чому їм краще її не давати

Небезпека від комах для котів

Комахи складаються в основному з білка і хітину, тому ніякої шкоди домашньому вихованцеві такий перекус не принесе. В організмі комах немає нічого такого, щоб не зміг перетравити організм котячих. Навіть бруд, який переносять мушки, не несе небезпеки.

Але є декілька "але".

  1. Гельмінти

Мухи шукають їжу на смітниках, у гниючих залишках, де скупчується багато бактерій. Ці комахи можуть бути переносниками гельмінтів на своїх лапках. Потрапляючи в шлунок кота, вони викликають неприємні наслідки.

У більшості випадків імунітет тварин мав би поратися з такою незначною кількістю шкідливих речовин. Втім, якщо здоров’я улюбленця ослаблене, наслідки можуть бути різними.

Зверніть увагу 11 фактів про котів, які ви не знали

  1. Укуси

Членистоногі, що мають жало, в більшості випадків спробують захищатися і атакувати хижака, який веде полювання. Деякі вихованці обходяться набряком місця укусу, а в інших починається блювота, діарея, може піти піна з рота.

Рекомендовано відвезти постраждалого кота до ветеринара для надання медичної допомоги.


Укус оси може викликати у кота алергію / Фото з Unsplash

Найнебезпечніший укус у піднебіння чи гортань. Він спровокує набряк, і тварина може задихнутися.

  1. Падіння

Ще одна небезпека, яка опосередковано пов'язана з комахами. Річ у тім, що в гонитві за мухою чи бджолою чи ще кимось іншим, кіт може захопитися і випасти з вікна. Саме тому краще поставити на усі вікна спеціальні сітки, які захистять кота від раптового падіння.