Після підриву Каховської ГЕС: одеський зоопарк відпустив на волю всіх тварин з Херсонщини

14 серпня 2023, 17:00
Читать новость на русском

Джерело:

УНН

Після підриву росіянами Каховської ГЕС Одеський зоопарк прихистив майже 300 тварин, яких прибило до берега. Наразі всіх тварин відпустили на волю.

Одеський зоопарк відпустив на волю всіх тварин з Херсонщини

Винятком стали лише тритони, цих істот не випустили через те, що вони червонокнижні. Про це повідомив директор Одеського зоопарку Ігор Біляков.

Читайте також На волю випустили пташенят вухатої сови: морські піхотинці врятували їх від обстрілів

Ми відпустили на волю всіх, окрім тритонів. Вони внесені до Червоної книги. Ми думали, що їх якось можна переправити назад до Херсонщини, але це проблематично, тому що там зруйновані біотопи, де вони мешкали. Наразі будемо вирішувати, як краще з ними вчинити,
– розповів Біляков.

За його словами, у зоопарку близько 100 тритонів.

Біляков зазначив, що серед тварин, яких повернули на природу, було багато жаб, черепах, змій, також були ондатри. Перед тим як випустити, їх оглянули, переконалися, що з ними все гаразд і що вони не хворі чи поранені.

Раніше повідомлялося, що Одеський зоопарк прихистив понад майже 300 тварин з підтоплених населених пунктів Херсонщини. У закладі знайшли свій тимчасовий дім жаби, пітони, вужі, черепашки, єнотоподібні собаки та навіть олень.

Через підрив на Каховській ГЕС гинуть рідкісні тварини

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає. 

Каховське водосховище було помешканням для багатьох червонокнижних представників фауни. Однак після обміління чимало тварин потонули у воді чи не змогли вижити в прісноводному середовищі.

  • Серед таких і популяція морського судака, яка повністю загинула внаслідок катастрофи. Прісноводне цунамі призвело до повного зникнення всієї популяції червонокнижного морського судака. Крім того, серйозно постраждали осетрові, які під час нерестової міграції як раз підійшли до дамби та були зметені гідроударом.
  • Також внаслідок підриву греблі постраждали птахи, навіть водоплавні. Всі ті, хто гніздився у траві або кущах. Наприклад, червонокнижна болотяна сова влаштовує гнізда виключно на землі. А зараз період вигодовування пташенят. Тому вся пташина молодь загинула, крім тих видів, що гніздиться високо на деревах.
  • Гинуть і червонокнижні тритони. Багато з них з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря. Співробітники національного природного парку "Тузлівські лимани" за добу врятували 55 червонокнижних тритонів, яких з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря.