День хом'яка щороку відзначають 12 квітня. Цих тварин полюбляють і діти, і дорослі. Хом'яки – невибагливі домашні тваринки, вони не потребують багато місця та корму. Кумедні гризуни тішать своїм милим виглядом, а ще тим, як ховають запаси їжі за щоки.

Цікаво Вчені пояснили, чому коти не покарають кривдника свого господаря

Хом'яки увесь час щось гризуть

Історія свята

Паразитолог Єврейського університету Саул Адлер досліджував шкірну хворобу під назвою лейшманіоз. Для цього якнайкраще підходили китайські хом’яки. Однак тварини категорично відмовлялися розмножуватися в лабораторії. Пухнастиків доводилося виписувати з Китаю. Перебої з поставками "живого товару" сильно заважали роботі.

Тоді паразитолог вмовив свого колегу професора Ізраеля Ахароні пошукати хом'яків на Близькому Сході.

12 квітня 1930 року професор вирушив у експедицію. Вчений хотів знайти сирійських хом'яків на пшеничному полі в провінції Алеппо (Сирія). Ймовірно, саме через цю подію у світі почали відзначати день хом'яка.

Хом'яки – невибагливі улюбленці
Хом'яки – невибагливі улюбленці / Фото Proprikol

Мама усіх хом'яків

Пошуки професора були успішними. Йому вдалося знайти маму та 11 дитинчат у норі. Для цього виділені поля перекопали вздовж та впоперек, знищивши більшу частину врожаю.

Ахароні узяв гніздо з мамою та малюками й помістив у коробку для транспортування. Він сподівався, що мама подбає про своїх малюків. Однак під час транспортування самка від стресу вбила одного з малюків. Тоді помічник професора розсердився і знищив хом'ячиху. Науковець залишися з 10 крихітними малюками на руках. Професор і його дружина змогли вигодувати та виростити потомство.

Так виглядають новонароджені хом'яки

Однак хом'яки – досить спритні тварини, вони неодноразово тікали як в домі професора, так і пізніше, коли їх передали до Єврейського університету. Зрештою, залишилося усього 4 тварини: самка й 3 самці. Вчені вже не сподівалися отримати нічого від цих тваринок. Однак сталося диво: хом'яки, що залишилися, за короткий час розмножилися й утворили колонію зі 150 особин.

Усі домашні золотисті хом'яки походять від однієї самки
Усі домашні золотисті хом'яки походять від однієї самки / Фото Pikabu

Щоб знову не залишитися без хом'яків, науковці розсилали їх у різні лабораторії. Так сирійський (золотистий) хом'як з'явився у різних країнах. Усі домашні золотисті хом'яки є нащадками єдиної самки, яку знайшли у Сирії.

Цікаві факти про хом'яків

Хом'яки пробують на зуб що завгодно
Хом'яки пробують на зуб що завгодно / Фото Proprikol

  • У дикій природі хом'яки миються піском.
  • Верхні зуби тварини ростуть протягом усього життя. Саме тому хом'яки увесь час щось гризуть – так вони сточують різці.
  • Хом'яки ховають ласі шматочки за щоки, щоб потім перенести їх у затишне місце. Коли господарі прибирають клітку й викидають запаси, пухнастики отримують стрес.
  • Хом'яки добре плавають. Для цього вони набирають повітря у свої защічні мішки та використовують їх як "надувний матрас".
  • Звичайний хом'як здатен запасти 90 кілограмів корму на зиму.
  • У В'єтнамі закон забороняє утримувати хом'яків. Вважають, що тварини переносять чимало небезпечних захворювань. Тим, хто не дотримується правила, загрожує штраф у розмірі понад 1200 доларів.
  • За ніч хом'як здатен пробігти до 10 кілометрів у своєму колесі.

Хом'як їсть банан
Хом'як їсть банан / Фото Proprikol

Вам сподобається Собаки рятують людей, які "тонуть": зворушливі відео, що підіймають настрій

Хом'яки часто стають героями курйозних картинок та мемів
Хом'яки часто стають героями курйозних картинок та мемів / Фото Pikabu

Кумедні відео про хом'яків

Дуже милі хом'яки

Дикий хом'як краде смаколики

Хом'як тікає "з тюрми"