Собаки в аеропорту можуть виявляти людей з COVID-19: чи працює це в Україні

15 жовтня 2021, 13:37
Читать новость на русском

Джерело:

Сьогодні

В Україні собак хотіли навчати виявляти в аеропортах людей, які мають ознаки COVID-19. У фінському аеропорту Гельсінкі прикордонники застосовують таку ж практику.

Згідно з технологією, пасажир має потерти серветку об шкіру й після цього її обнюхає собака. Тварина має за запахом поту визначити, чи є у людини COVID-19. Якщо собака його виявляє, то подає сигнал кінологу.

Цікаво Чому коти п'ють мало води і як запобігти їхньому зневодненню

Згідно з дослідженням ветеринарного факультету Університету Гельсінкі, службові собаки, які пройшли спеціальні тренування, здатні розпізнати запах, типовий для хворих COVID-19, практично з 100% точністю.

За словами дослідника Анни Гельм-Брекман, яка працює на ветеринарному факультеті університету Гельсінкі, у Фінляндії давно використовують гострий нюх собак для виявлення низки захворювань у людей. Вона зазначила, що собаки швидко навчилися розпізнавати типовий для коронавірусу запах.

Крім того, в аеропортах Об’єднаних Арабських Еміратів працюють 38 службових собак, які здатні виявити людей, інфікованих COVID-19, з точністю 98,2%.

Собака – це вірний друг, що завжди поруч. Однак йому теж потрібна ваша підтримка! Подбайте про те, аби ваш песик завжди був радісним та здоровим. Обирайте для нього збалансоване харчування від Purina®, що містить усі необхідні його організму поживні речовини.

В Україні

Колишня заступниця глави МВС Тетяна Ковальчук пояснила, як ця технологія працює в Україні. Вона зазначила, що це цікавий проєкт і правоохоронці були готові його почати. Проте в Україні "немає інфраструктурних умов для того, щоб цей механізм працював". Також нині немає гарантій, що собака в таких умовах сама не стане переносником COVID-19.

Читайте також Собака допоміг хлопчику з аутизмом побороти страх стоматологів: що зробив улюбленець

"Крім цього, в Україні не передбачено фінансування на таку роботу, не обладнані пункти пропуску. І, мабуть, найголовніше, немає нормативної бази для впровадження. Практика показала, що зараз є більш досконалі методи тестування", – додала Ковальчук.