Звісно, досить складно зрозуміти, про що думає пес. Але біологи пробують пояснити, чи сумують за нами собаки, і якщо так, то як сильно.

Дізнайтеся також Чому коти п'ють мало води і як запобігти їхньому зневодненню

Можуть вити на самоті

У Лабораторії порівняльного пізнання Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розповідають, що вовки починають вити, коли один із членів зграї загубився. Це своєрідний спосіб сказати: "Ми тут, іди сюди".

Отже, коли собаки виють на самоті у зачиненій квартирі, вони немов звуть господаря та членів родини, прагнуть, щоб ті "повернулися до зграї".


Собаки можуть вити на самоті / Фото Unsplash

Запах знайомої людини

Нейробіолог Грегорі Бернс давав собакам нюхати різні запахи й досліджував реакцію їх мозку за допомогою МРТ. Серед ароматів були запах знайомої та незнайомої людини, запах знайомої та незнайомої собаки, а також власний запах собаки.

Мозок піддослідних тварин найсильніше реагував на запах знайомої людини.


Собаки найсильніше реагують на запах знайомої людини / Фото Unsplash

Відчувають, скільки часу пробули самі

Шведські дослідники з'ясували, що собаки, яких залишили вдома самих на 2 години, при появі людини виляли хвостом набагато сильніше, ніж ті, яких залишили на пів години. Тобто песики відчувають кількість часу, яку довелося провести на самоті.

Ймовірно, собаки відчувають сильне перезбудження, коли бачать "свою людину" після розлуки. Також тварини пов'язують появу власника з прогулянкою, їжею, грою та увагою, тому починають радіти.


Собаки вважають людей членами своєї зграї / Фото Unsplash

Кумедно Песику дали 5 доларів, щоб він перестав гавкати, але щось пішло не так