Чому пінгвінів стало так багато?

Чорно-білі птахи в такій кількості з'явилися через те, що у них почався шлюбний період. Про це повідомляють вчені у своїх соцмережах.

Читайте також Похідне від Антарктиди та вересень: на станції Вернадського дали ім'я новонародженому тюленятку

Найбільше їм припали до смаку осадомір (це спеціальне відерце, в якому накопичуються опади) та актинометричний комплекс (вимірює рівень сонячної радіації),
– розповіли вчені.

Але полярники та пінгвіни чудово співіснують тут разом – метеорологи спокійно пробираються до своїх приладів та знімають потрібні показники, намагаючись не злякати пернатих. Ті ж уже звикли до таких "двоногих" сусідів і майже на них не реагують.

Щодо пінгвінів, то зараз їх на острові Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський", уже понад 2,6 тисячі. Вони поки не будують гнізда, бо локації та будматеріали ще вкриті снігом, але вже активно займають місця, як-от на метеомайданчику.

Пінгвіни "окупували" станцію Академік Вернадський / Фото Дмитра Кричуна

Як до "Вернадського" поверталися пінгвіни?

Всередині вересня полярники повідомили, що до "Вернадського" завітав перший субантарктичний пінгвін у цьому сезоні, аж ось – їх тут вже цілі натовпи. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко зняв з висоти пташиного польоту повернення пінгвінів. Чорно-білі птахи десятками прибувають до української станції.

Полярники показали новонародженого тюленя Анвера

Українські полярники, які працюють на станції "Академік Вернадський", оприлюднили ексклюзивні фотографії новонародженого тюленя. Він перший представник свого виду, який народився цього року. Новонароджений хлопчик-тюлень Ведделла народився на сусідньому зі станцією острові Вінтер.