Що відомо про новонародженого тюленя

Новонароджений хлопчик-тюлень Ведделла народився на сусідньому зі станцією острові Вінтер. Його мама зараз трохи стривожена, тож поки що опубліковано лише декілька знімків.

Дивіться також Хотів заощадити: чоловік придбав двох тхорів під стероїдами, а не бажаних пуделів

Цей тюлень особливо важливий, тому що цього року ми спостерігаємо дуже мало тюленів у районі наших островів, а репродуктивний сезон тварин утруднений через нестачу льоду,
– сказав біолог Вадим Ткаченко.

Тюлені Ведделла народжують переважно на морському льоду, рідше – на суші, якщо там є зручний берег без крутих спусків. Цього року протоки між островами в районі Вернадського мають або тонкий льодовий покрив, або взагалі не замерзли, що ускладнює мамам-тюленям пошук місць для народження дитинчат.

Українські полярники показали новонародженого тюленя

Українські полярники показали новонародженого тюленя​ / Фото Вадима Ткаченка

Полярники дуже сподіваються, що поблизу станції ще побачать світ нові тюленятка, а поки традиційно пропонують надати ідеї щодо імені новонародженого хлопчика. Полярники оберуть найцікавішу пропозицію, а її автор отримає невеликий подарунок.

Новонародженому тюленю обирають ім'я

Новонародженому тюленю обирають ім'я​ / Фото Вадима Ткаченка

До слова, торік біля "Вернадського" першими народилися одразу два тюлені – хлопчик і дівчинка. Їх назвали Мірко та Мрія.

До "Вернадського" повернулись пінгвіни

Менш як тиждень тому полярники повідомили, що до "Вернадського" завітав перший субантарктичний пінгвін у цьому сезоні, аж ось – їх тут вже цілі натовпи. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко зняв з висоти пташиного польоту повернення пінгвінів.

Чорно-білі птахи десятками прибувають до української станції, а загалом на острові Галіндез за останні дні кількість зросла з 50 до 600.