До "Вернадського" повернулись пінгвіни

Менш як тиждень тому полярники повідомили, що до "Вернадського" завітав перший субантарктичний пінгвін у цьому сезоні, аж ось – їх тут вже цілі натовпи. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко зняв з висоти пташиного польоту повернення пінгвінів.

Дивіться також Фотограф зафіксував унікальну поїздку макаки верхи на олені: неймовірні кадри

Чорно-білі птахи десятками прибувають до української станції, а загалом на острові Галіндез за останні дні кількість зросла з 50 до 600.

І це тільки початок,
– зауважують полярники.

Цікаво, що через теплий клімат час повернення пінгвінів до "Вернадського" змінився. Цього року вже у вересні (початок антарктичної весни) в районі острова стоїть досить тепла як для цього сезону погода: -5 С⁰ – середня температура повітря, а -1,1 С⁰ – води.

До слова, морського льоду майже немає, тож пінгвіни припливають на місця гніздових колоній раніше. Відповідно раніше почнуть відкладати яйця.

Як повертаються пінгвіни: дивіться відео з дрону

Нагадуємо, що перші гніздові колонії теплолюбних субантарктичних пінгвінів з'явилися в районі Аргентинських островів наприкінці 2000-х. Відтоді строки відкладання ними яєць значно змістились: з кінця листопада на початок місяця.

Вадим Ткаченко зазначає, що зсув колоній цього виду пінгвінів на південь і зміна строків їхнього репродуктивного періоду є яскравою ілюстрацією потепління в регіоні.

До речі, триматися великими групами пінгвіни навчилися в процесі еволюції, адже така поведінкова стратегія допомагає не лише зігріватися, а й захищатися від хижаків.

Потепління забрало життя майже 10 000 пінгвінів в Антарктиді

В Антарктиці загинули майже 10 000 імператорських пінгвінят. Все через розкол криги, викликаний глобальним потеплінням.

Нещодавно супутникові дані показали, що група молодих птахів опинилася в небезпечній ситуації, коли морський лід під ними несподівано розтанув до того, як у них з'явилося водонепроникне пір'я, необхідне для плавання в океані.

У тривожному прогнозі експерти передбачають, що понад 90% колоній імператорських пінгвінів ризикують зникнути до кінця 21 століття. Цей прогноз є прямим наслідком танення морського льоду на континенті в результаті постійного глобального потепління.