Через потепління в Антарктиді загинули майже 10 тисяч пінгвінят

Нещодавно супутникові дані показали, що група молодих птахів опинилася в небезпечній ситуації, коли морський лід під ними несподівано розтанув до того, як у них з'явилося водонепроникне пір'я, необхідне для плавання в океані.

Читайте також В глибинах Чорного моря загинуло чимало дельфінів: Міндовкілля назвало цифру

Інцидент стався наприкінці 2022 року в західному регіоні континенту, а саме в районі моря Беллінсгаузена. Це спостереження стало можливим завдяки використанню передових супутникових технологій.

У тривожному прогнозі експерти передбачають, що понад 90% колоній імператорських пінгвінів ризикують зникнути до кінця 21 століття. Цей прогноз є прямим наслідком танення морського льоду на континенті в результаті постійного глобального потепління.

Імператори залежать від морського льоду для свого циклу розмноження; це стабільна платформа, яку вони використовують для вирощування дитинчат. Але якщо цей лід не такий великий, як повинен бути, він розпадається швидше і птахи опиняються в біді,
— сказав доктор британської антарктичної служби (BAS) Пітер Фретвелл.

Він зазначив, що одна з надій на порятунок тварин – скоротити викиди вуглецю, які спричиняють потепління. Якщо цього не зробити, ці знакові та красиві птахи опиняться на межі повного зникнення.

Острів Смайлі зазвичай очікує вивести 3 000 пінгвінят

Острів Смайлі зазвичай очікує виведення 3 000 пінгвінят / Фото Copernicus Sentinel-2

В останні два літні сезони, у 2021 – 2022 та 2022 – 2023 роки, море Беллінсгаузена було майже повністю без льодового покрову. Повільне формування криги в останні місяці означає, що колонії пінгвінів, ймовірно, не зможуть дати потомство принаймні ще рік.

Популяція диких африканських собак може зникнути через потепління

У новому дослідженні, проведеному Лондонським зоологічним товариством (ZSL), дослідники заглибились у наслідки зміни клімату, зосередивши особливу увагу на впливі ескалації глобальних температур на різні види.

Як правило, наслідки спеки тісно пов'язані з такими вразливими істотами, як білі ведмеді, які значною мірою покладаються на морський лід і стикаються з жахливими наслідками, коли він зменшується. З усім тим, результати дослідження привели до непередбачуваного відкриття: африканські дикі собаки, які живуть у Кенії, зараз на межі зникнення.