Так, логічними жертвами могли б здатися білі ведмеді, які страждають від нестачі морського льоду, проте під загрозою зникнення опинилися мешканці Африки.

Читайте також Єдиний у своєму роді без плям: в зоопарку США народився унікальний жираф

Популяція диких африканських собак може зникнути до 2100 року

У новому дослідженні, проведеному Лондонським зоологічним товариством (ZSL), дослідники заглибились у наслідки зміни клімату, зосередивши особливу увагу на впливі ескалації глобальних температур на різні види.

Як правило, наслідки спеки тісно пов'язані з такими вразливими істотами, як білі ведмеді, які значною мірою покладаються на морський лід і стикаються з жахливими наслідками, коли він зменшується. З усім тим, результати дослідження привели до непередбачуваного відкриття: африканські дикі собаки, які живуть у Кенії, зараз на межі зникнення.

Дослідники висловили стурбованість потенційним зникненням популяції африканських диких собак через прогнозоване підвищення глобальної температури на 3°C. Згідно з дослідженням, якщо таке підвищення температури відбудеться, ці величні істоти можуть повністю зникнути до кінця століття. Вчені прискіпливо спостерігали за популяцією диких собак у Кенії протягом 16 років, що ще більше підкреслило серйозність ситуації.

Дикі африканські собаки - вид, який може бути стертий з лиця Землі через потепління

Дикі африканські собаки – вид, який може бути стертий з лиця Землі через потепління / Фото UnSplash

Далі вони використовували інформацію про виживання і розмноження, а потім об'єднали її в одну популяційну модель, яка дає змогу передбачити, що може трапитися з популяцією, якщо глобальна температура Землі й надалі підвищуватиметься.

Переломним моментом для цієї популяції стане підвищення глобальної температури на 3°C. Подібний сценарій цілком реальний і може статися вже до 2100 року. У результаті це ставить популяцію диких африканських собак під загрозу повного зникнення вже до 2070 року,
– заявляють вчені.

Співавтор дослідження доктор Даніелла Рабайотті розкрила тривожні прогнози щодо швидкого скорочення популяції. Так, навіть незначне підвищення температури, всього на 1°C до 2070 року, може призвести до значного зниження на 40% дорослої популяції цього виду. Однак ситуація стане жахливішою, якщо середнє глобальне потепління досягає 3°C, оскільки це поставило б цей вид на межу зникнення.

Популяція диких африканських собак може зникнути до 2100 року

Популяція диких африканських собак може зникнути до 2100 року / Фото Krystyna Jordan

Дослідники зазначають, що підвищення температури обмежує можливості полювання диких африканських собак, а також підвищує ризик зараження хворобами. Крім того, через спеку, кількість цуценят, які зможуть дожити до дорослого життя, буде недостатньо, щоб заповнити втрати популяції.