У зоопарку США народився унікальний жираф без плям

У дикій природі важливість плям для маскування жирафів важко переоцінити. Ці величні істоти покладаються на свої характерні індивідуальні візерунки, щоб органічно вписуватися в навколишнє середовище й уникати хижаків. Проте ця тварина має однорідний коричневий колір.

Читайте також Майстер маскування: вчені 20 років ганялися за геконом, а він ховався під камуфляжем

Вчені зробили припущення, що це єдиний у своєму роді жирафа з унікальним кольором шерсті.

Самка жирафа, народжена 31 липня, виділяється рівномірним коричневим кольором, на відміну від звичайного плямистого малюнка, який можна побачити в інших жирафів. Це виняткове дитинча, що має у висоту 1,8 метра, зараз під пильним наглядом матері та відданого персоналу зоопарку Brights Zoo.

Такий вигляд має унікальний жираф / Фото зоопарку "Брайтс"​

Чому так?

Точна причина відмінних рис, які відрізняють істоту від інших, залишається оповитою невизначеністю.

Директор зоопарку Девід Брайт пролив світло на це питання, показавши, що останнє задокументоване спостереження однотонного сітчастого жирафа було задокументовано майже 5 десятиліть тому в 1972 році в токійському зоопарку Уено. Це загадкове відкриття викликало цікавість і подальше дослідження рідкісного явища.

Міжнародне висвітлення нашого дитинчати жирафа без плям може привернути вкрай необхідну увагу до збереження жирафів. Дикі популяції вимирають. Лише за останні три десятиліття втрачено близько 40% популяції диких жирафів,
– зазначив засновник зоопарку Тоні Брайт.

Наразі зоопарк оголосив конкурс на найкраще ім'я для тварини. Поки що в лідерах імена мовою народу суахілі: Фіраялі (незвичайна), Шакірі (неперевершена), Джамелла (чудова) та Кіпеке (унікальна).