Макака осідлала оленя

Макаки займаються загадковими розвагами, часто прихованими від людських очей. З'явився дивовижний знімок, зроблений фотографом Ацуюкі Осімою, на якому зображена макака на острові Якусіма в Японії, що стрибає на спину оленя сіка.

Дивіться також Завела собі "ручного друга": в зоопарку Китаю панда потоваришувала з вороною

Ще більш дивно те, що це не перший випадок, коли макаки були помічені верхи на оленях. Хоча це може здатися грайливою поведінкою, насправді в цій історії є щось більше.

В Японії макаки та олені сіка гармонійно співіснували протягом значного періоду часу, встановивши дивовижний зв'язок, який приносить взаємну користь обом істотам. Основа цього надзвичайного альянсу лежить у їхній взаємодії:

  • макаки часто кидають фрукти з високих дерев, які олені, що пасуться на землі, охоче їдять;
  • також вони допомагають оленям, стрибаючи їм на спину, щоб видалити набридливих комах;
  • натомість олені легко й ефективно транспортують макак у віддалені куточки свого середовища існування.

Це досить унікальний і взаємовигідний у природі союз таких різних видів. Однак іноді макаки можуть проявляти й більш нахабну поведінку. Наприклад, у шлюбний сезон спостерігалися випадки, коли макаки намагалися спаровуватися з оленями. На щастя, у випадку з фотографією, яку вдалося зробити Осімі, жодних міжвидових шлюбних ігор у цей момент не відбувалося.

Макака осідлала оленя / Фото Atsuyuki Ohshima​

Чудова фотографія Ошіми під назвою "Лісове родео" була визнана однією з 16 найкращих робіт у престижному конкурсі "Фотограф дикої природи року", який проводить відомий Музей природної історії в Лондоні.

У царстві дикої природи постійно відбуваються дивовижні відкриття, що є прикладом дивовижних альянсів, створених природою між різними видами для їхнього спільного процвітання. Макаки та олені, неправдоподібні супутники, уособлюють такі несподівані стосунки, розкриваючи хитросплетіння та час від часу гумор природного світу.

Завдяки об'єктивам досвідчених фотографів ми отримуємо місце в першому ряду цього видовища, що позбавляє нас потреби плисти безкраїми океанами чи мандрувати непрохідними заростями джунглів.

Макака прокаталася верхи на олені: дивіться відео