Вважали вимерлою: у США успішно клонували рідкісну тварину

Науковці клонували чорноногого тхора – до недавнього часу цю тварину вважали вимерлою. Це може допомогти врятувати цілий вид.
Джерело:
FWSСамка чорноногого тхора на прізвисько Елізабет Ен народилася 10 грудня 2020 року. Про це повідомляє Служба охорони рибних ресурсів та диких тварин США.
Цікаво Найдорожчу корову в світі продали за 358 тисяч доларів: як виглядає рекордсменка
Американські науковці сподіваються, що вже незабаром тварина зможе спаруватися і принести потомство
Цих тварин вважали вимерлими ще з 1979 року. Однак у 1981-му фермер з Вайомінгу виявив невелику популяцію чорноногих тхорів. Цю група стала основною для програми розведення.
Cutting-edge science and a blast from the past! Meet Elizabeth Ann. She’s the first-ever cloned black-footed ferret, created from the frozen cells of a ferret that died more than 30 years ago: https://t.co/PJNo7NaFhV
— US Fish and Wildlife (@USFWSMtnPrairie) February 18, 2021
Check the thread for more about Elizabeth Anne! pic.twitter.com/0i85mv9FgH
Зараз чорноногі тхори все ще перебувають під загрозою знищення. Усіх особин, які існують, ретельно оберігають науковці.
Всі тхори цього виду наразі походять від 7 тварин, тому їх потомство часто має генетичні захворювання. Без генетичного різноманіття тварини стають більш вразливими до хвороб і мають значні проблеми з виживанням в дикій природі.
Поява клонованої самки Елізабет Ен дає популяції шанс: вона зможе урізноманітнити набір генів і дає надію на здорове потомство. Самку створили із заморожених клітин тхориці, яка жила 30 років тому.
Читайте Страждають не тільки люди: у США через морози рятують тисячі черепах
Це клонування для американських науковців стало першим клонуванням місцевого виду тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Однак про справжнє відродження популяції чорноногих тхорів говорити поки ще рано.
Поділитися новиною