Вчені з реабілітаційного центру в Нідерландах вирішили зробити невеликий тест перед тим, як відправити дитинча тюленя в океан.

Цікаво Чому корисно приходити на роботу з домашніми улюбленцями: досвід компанії Purina®

Для цього вони вмикали аудіозапису Ватового моря з різним ступенем гучності. Чуючи це, дитинча змінювало частоту своїх звуків у відповідь на шумний "океан". Що схоже до того, коли людина підвищує голос, аби її почули у гучній компанії.

"Знайшовши іншу істоту, яка може змінювати висоту свого голосу, ми можемо почати будувати еволюційне дерево будівельних блоків мови та показати, що деякі з них насправді не є виключно людськими", – повідомили дослідники.

Крім того, додали, що дитинча тюленя мимоволі й без навчання робить те, що наші найближчі живі родичі — шимпанзе — не можуть робити навіть після багатьох років навчання.

Важливо Вдалий камуфляж: як забарвлення панди допомагає їй маскуватися у дикій природі

Що відомо про тюленів

Зовнішній вигляд тюленів чітко вказує на їхній водний спосіб життя. Водночас вони не втратили повністю зв'язку із сушею. Усі види досить великі – масою від 40 кілограмів до 2,5 тон.

Тюлень
Тюлень / Фото Australian Antarctic Program

Тюлені на березі незграбні та безпорадні. Переважно вони лежать недалеко від води, іноді пірнаючи за здобиччю. Живляться різноманітними водними тваринами — рибою, молюсками, великими ракоподібними.