Експеримент провели на понад двох сотнях собак. Його результати опублікували у Proceedings of the Royal Society B.

Важливо Годування вагітної собаки: як потурбуватися, аби майбутня мама отримала усе найкраще

Собаки слідували (чи ні) порадам людини

Дорослі люди оцінюють психічний стан інших людей і на основі різних підказок визначають їхню правдивість. Науковці поставили питання, чи можуть так само виявляти щирість намірів і собаки. Щоб з'ясувати це, вони провели прості експерименти з 260 собаками-добровольцями різних порід.

В експериментах усіх собак навчили слідувати порадам невідомої людини. Завданням було обрати, у якій з двох мисок є приховані ласощі. Дотримуючись порад, вони отримали частування. Потім дослідники переставляли миски.


Собака спостерігала за тим, як ласощі із миски перекладають / Фото з Unsplash

Собаки спостерігали, як інша невідома для них людина переміщає частування з однієї миски в іншу, поки перша невідома людина спостерігала за цим. Далі собаці радили обрати миску, у якій не було ласощів.

Людина бачила перестановку і спеціально вказувала не на ту миску. Науковці заявляють: половина собак ігнорувала людську пораду, бачивши обман.

Зворушливе Доводять свою любов: щирі фото собак та їх власників

Діти і мавпи показували більше довіри

Ті самі експерименти раніше проводили з дітьми до 5 років, макаками та шимпанзе. У цих дослідженнях діти та інші тварини набагато частіше, ніж собаки, слідували порадам явного брехуна. Вчені припускають, що це вказує на те, що собаки менш довіряли невідомій людині, що давала поради.