При годуванні вагітної собаки необхідно враховувати різні харчові потреби залежно від етапу вагітності. Зазвичай вагітність собаки ділять на 3 етапи по 21 день кожен.

Етапи вагітності собаки і її харчування

На першому етапі потрібно годувати майбутніх мам звичною кількістю повноцінної та збалансованої їжі для дорослих собак.

Однак під час другої та третьої стадії вагітності рекомендовано годувати собак-мам їжею для цуценят. Усе тому, що вона багата ключовими поживними речовинами та забезпечує більше енергії у порівнянні із сумішшю для дорослих собак.

Це допомагає собаці залишатися сильною, а також передавати ці поживні речовини своїм цуценятам через плаценту до їх народження. На цьому етапі їй слід давати у 2 – 3 рази більше корму, ніж до вагітності. Дозувати їх потрібно малими порціями протягом дня.

Як годувати вагітну собаку раціоном для цуценят

Собаку слід знайомити з новим раціоном поетапно, щоб дати змогу шлунку пристосуватися до нього. Почніть вводити раціон для цуценят у її звичайний прийом їжі, потроху, протягом тижня, поки їжа не буде повністю замінена.

Зверніть увагу, що на пізніх термінах вагітності у шлунку матері буде менше місця для їжі через збільшення розмірів цуценят. Ось чому найкраще годувати її меншими порціями і частіше.

Пам'ятайте про розмір та особливості собаки, вибираючи яким раціоном для цуценят її годувати. Використовуйте контрольовані порції, щоб запобігти переїданню та надмірній вазі. Це може спричинити проблеми під час вагітності та пологів.

Подбайте про те, щоб у собаки завжди був доступ до великої кількості свіжої, чистої питної води, щоб підтримувати водний баланс, особливо якщо під час вагітності годуєте її сухим кормом.

Харчування в період годування

У цей період дуже важливо забезпечити собаку повноцінним харчуванням, щоб вона могла залишатися якомога здоровішою протягом усього періоду лактації та швидше відновлювалася після вагітності.

Харчові потреби собаки зростуть у 3 – 4 рази у порівнянні зі звичною дієтою, оскільки протягом перших 3 тижнів після пологів собака годує новонароджених цуценят через лактацію.

Новонароджені цуценята потребують багато поживного молока матері. Щоб допомогти собаці ростити цуценят, можна продовжувати годувати її тією ж сумішшю для цуценят, яку вона їла під час вагітності.

Більша калорійність та додані поживні речовини постачатимуть їй сили та допоможуть виробляти високоякісне молоко.