У Сингапурі вперше за історію народилося панденя

16 серпня 2021, 20:24
Читать новость на русском

Джерело:

Wildlife Reserves Singapore

По-справжньому історична подія у світі тварин відбулася в Сингапурі. У Заповіднику дикої природи народилося маленьке дитинча панди, що було зачате штучним шляхом.

Малеча з'явилася на світ 14 серпня. Сингапурці тішаться цій новині, адже для їхньої країни – це перше народження панди.

Цікаво Кіт з притулку чи вулиці: що потрібно знати перш, ніж заводити нового улюбленця

Результат хорошого догляду за пандами

У квітні 2021 року пара панд – 13-річний Кай Кай та 12-річна Цзя Цзя – проявили ознаки перебування у парі. Шлюбний сезон у панд відбувається лише раз на рік. Втім, після перших їхніх "побачень" запліднення природним шляхом не відбувалося. 

За "сватанням" між Кай Кай та Цзя Цзя пильно дивилися ветеринари. Вікно можливостей для успішного спаровування швидко скорочувалося, і спеціалісти вирішили запліднити Цзя Цзя штучно. 

Процедуру провела власна ветеринарна команда в Центрі охорони здоров'я та досліджень дикої природи. Для цього використали заморожену сперму Кай Кая, яку зібрали перед шлюбним сезоном.

Через 112 днів на світ з'явився малюк. Наразі невідомо, якої він статі, втім спеціалісти заповідника обіцяють повідомити її згодом. 

До теми Малі, мов мишенята: у Франції народилися панди-близнюки

Дивіться відео про появу першого у Сингапурі панденяти

Перша вагітність Цзя Цзя та народження дитинча – це важливий етап для нас у догляді за цим загрозливим видом у Сингапурі. Це результат хорошого догляду за тваринами, наукової допомоги з репродуктивної діяльності та чистої наполегливості,
– розповіла заступниця генерального директора заповідника.

Розмноження панд: у чому проблема

Джерело: BBC

  • Велика панда протягом десятиліття була занесена в Червону книгу, як вимираючий вид.
  • Влітку 2021 року Китай заявив, що ситуація покращала: вид став вразливим, проте йому досі загрожує вимирання.
  • Вважається, що в дикій природі їх залишилося всього близько 2 тисяч.
  • Панди, що живуть в неволі, часто відмовляються спаровуватися. У таких випадках вдаються до штучного запліднення. Це досить поширена практика для Китаю, де задля збереження панд створені десятки заповідників і програм.
  • Пошук партнера і спарювання у дикій природі може бути досить складною справою для панди. Переважну частину життя вони проводять наодинці. 


Проблема розмноження панд часто полягає у самих пандах / Фото з Wildlife Reserves Singapore

  • До того ж, панди можуть розрізняти один одного за характерним для них меканням, тільки на відстані до 20 метрів.
  • При цьому стать потенційного партнера вони можуть розпізнати, тільки якщо тварина наважиться підійти ще ближче – на 10 метрів.
На дозвіллі чи відпочинку можна більше пізнавати світ тварин. Та і про своїх домашніх улюбленців не варто забувати. Із кормом Purina® це легко, адже вся продукція цього бренду створена з додавання корисних речовин, які так потрібні тваринкам.