Переваги котів з притулку

Дорослий кіт із притулку зазвичай уже знає основні правила поведінки вдома. Такий кіт може виявитися більш спокійним та розслабленим, хоча все залежить від віку, породи та обставин минулого. Скоріш за все, він вже привчений до туалету.

Зазвичай у притулках дбають про те, щоб тварина пройшла медичне обстеження. В ідеалі кіт має бути кастрований, щеплений, позбавлений глистів та бліх, а також чипований.

Якщо співробітники служби порятунку тварин знають історію життя домашніх улюбленців, вони зможуть допомогти обрати кота відповідно до особливостей вашого житла та способу життя. Наприклад, підкажуть, чи ладнає кіт з дітьми та іншими тваринами, чи потребує він додаткового догляду.

Зоозахисні організації можуть надавати цінну підтримку та консультувати протягом усього життя кота.

Перш ніж завести кота з притулку, потрібно вирішити декілька питань. Це важливо, якщо кіт мав попередню родину і має певний емоційний стрес від зміни обставин життя.

Перш ніж кіт потрапить додому

Важливо окреслити, що саме ви можете дату коту і який улюбленець вам підійде. Знаючи, який кіт підходить саме вам, ви без проблем відшукаєте "свого єдиного".

  • У якому середовищі він житиме? Якщо у вас немає відкритого простору для прогулянок, шукайте домашнього кота. І навпаки, вуличному коту буде важко акліматизуватися у закритому приміщенні. Якщо ваше житло невелике, пам'ятайте: кіт не відчуватиме себе щасливим на крихітній площі.
  • Якщо у вас обмаль вільного часу, можливо, варто узяти дорослого кота. Він вже має досвід проживання з людьми, тому не потребує такої пильної уваги, як, наприклад, кошеня.
  • До того, як опинитися у притулку, деяким тваринам довелося чимало пережити. У цьому випадку у них можуть бути проблеми зі здоров'ям або поведінкою. Завжди дізнавайтеся історію кота у працівників центру.


  • Якщо кіт пробув у притулку тривалий період або має вже сформований тип поведінки, він потребує більше часу для адаптації у нових умовах. Трохи терпіння та спеціальна підготовка допоможуть тварині пристосуватися до нових обставин.
  • Якщо у вас вже є домашні улюбленці, знайомте їх з новим членом сім'ї обережно.
  • Готуйтеся до того, що ваші витрати незабаром зростуть. Ветеринарна клініка, страхування, купівля корму та інших необхідних речей – матеріальне забезпечення є важливим підтвердженням турботи про домашнього улюбленця.
  • Переконайтеся, що у вас є час на нового члена сім’ї, зокрема, у перші кілька днів. Важливо створити міцний зв'язок з пухнастим другом та допомогти коту пристосуватися до вашого розпорядку.

Де знайти кота, який потребує нового дому

На жаль, проблема безпритульних тварин дуже поширена в Україні. Відтак є сотні центрів, організацій і притулків, які допомагають тваринам-безхатькам. Також нового улюбленця можна знайти в інтернеті.

Дізнавшись, де знайти кота, відвідайте центр, аби відчути атмосферу та поглянути ближче на свого майбутнього пухнастого друга. Хороші фахівці обов'язково захочуть дізнатися більше про вас та про ваш спосіб життя, щоб знайти відповідну тварину.

Розкажіть співробітникам притулку, якого домашнього улюбленця ви шукаєте. Вони повинні розуміти, який кіт найкраще вам підходить.

В Україні, наприклад, влаштувати покинутих і безпритульних тварин допомагає організація Happy Paw. Організація опікується притулками, має багато проєктів та ініціатив. На їхньому сайті завжди є інформація про безпритульних тваринок, яким потрібні нові люблячі господарі.

Безпритульний кіт з вулиці: що потрібно знати

На жаль, безпритульні коти в Україні – досить поширена проблема. Тварин-безхатьків можна знайти і у великих містах, і в маленьких селищах. Тому нового улюбленця можна знайти і просто на вулиці. Проте, перш ніж забрати його, необхідно впевнитися, що тварина справді не має господаря.

Перевірте нашийник, розпитайте сусідів та розклейте оголошення щодо цього кота. Одягніть на нього нашийник з проханням повідомити про власника та вкажіть свої контактні дані.

Якщо жоден з цих заходів не допоможе ідентифікувати господаря, відвезіть кота до ветеринара, аби перевірити наявність мікрочипа. Якщо тварина чипована, ветеринар зможе отримати інформацію про власника.

Якщо мікрочипа немає, неможливо відстежити власника або господарі відмовилися від кота, ви можете прийняти його. Але тварина має пройти повний огляд у ветеринара. Так ви переконаєтеся, що вона здорова, та дізнаєтеся, чи потребує кіт лікування.

Новий пухнастий друг стане частиною вашого життя, даруючи незабутні миті радості. Відкривайте свої серця для безпритульних тварин – вони потребують нашого захисту та адопції!