Відтак, рятувати чотирилапого доводиться господареві чи пожежній команді. Якщо така ситуація сталася, перш за все, заспокойте себе, тварину і відженіть інших чотирилапих, які можуть відлякати "мауглі".

Лише нещодавно Пожежники врятували "кота-мауглі", який застряг на дереві

Чому коти люблять дертися на дерева

Статистика показує, що котам важко всидітися на місці, щойно сніги і морози відходять. У березні і квітні коти можуть наполегливо проситися гуляти чи навіть тікати з дому.

Цікавість штовхає кота робити різні необдумані вчинки. У гонитві за птахами, дрібними тваринами і навіть комахами вони можуть миттю забратися на верхівку високого дерева. Котячі добре пристосовані до здіймання вверх по деревах, але спуск з високого дерева – зовсім інша історія.

Форма їхніх кігтів спрощує влізання на дерево, а спускатися з гілок їм досить важко.

Якщо киця залізла невисоко

Ви можете спробувати допомогти коту самостійно, якщо він заліз невисоко. Кращим варіантом, звісно, буде виклик рятувальників, але ситуації бувають різні.

  1. Якщо є драбина, Ви можете здійнятися нею і умовити кота підійти до Вас, заздалегідь взявши з собою щось смачненьке або валер'янку.
  2. Більш радикальний метод – Ви можете сильно потрясти дерево. Киця, найімовірніше, злякається і спробує злізти.
  3. При необхідності можна так само нагодувати тварину чимось смачненьким зі снодійним. Будьте впевнені, що зможете зловити кішку. У такому випадку можна використовувати покривало або батут.
  4. Можна ризикнути і спробувати прогнати кішку, кинувши в неї легким тенісним м'ячиком, зіжм'яканим листком. Можна спробувати полити її водою зі шланга з невеликим струмом. Можна зіштовхнути вихованця палицею або зловити його сачком. Але дуже важлива заувага: будьте обережні і не травмуйте тварину! У жодному разі не використовуйте рогатки, лук або зброю.


Кота можна зловити на покривало чи у сачок / Фото Unsplash.com

Якщо кіт заліз на висоту у понад 10 метрів, а спеціального приладдя як-от драбини, сачка чи мотузки у вас немає, варто викликати рятувальників.

Раніше Під Києвом врятували єнота Кирюшу, який заліз на 12-метрове дерево

Як котів із дерев рятують професіонали

  • Фахівці піднімаються на дерево за допомогою сходів, зазивають кицю валеріаною, ловить її і кладе в спеціальну клітку або рюкзак.
  • Якщо кіт заліз високо на тонкі гілки – їх доводиться спилювати. Внизу його ловлять за допомогою тканинного навісу. Якщо кішка спускається вниз по гілках, її чекає альпініст.