Джулія тренує своїх підопічних щонайменше 4 рази на день. Ключовими складовими успіху вона вважає терпіння та послідовність.

Вам сподобається 5 суперречей для собаки: від повідця-парасольки і до ґратів в авто

Терпіння – це абсолютна ключова річ; треба бути терплячим. Не засмучуйтесь, будьте послідовними. Ви не можете провести тренувальну сесію, а потім через місяць зробити ще одну й очікувати, що тварина запам'ятає, – радить Тоттман.

До тварин потрібно ставитися з повагою. Не можна дратувати собаку, наприклад, даючи йому одну й ту ж команду багато разів підряд.

Важливо не поспішати та розуміти свою собаку
Важливо не поспішати та розуміти свою собаку / Фото Pixabay

Заняття з тваринами мають бути веселими та не виснажливими. Ви не зможете навчити тварину різних "фокусів", поки не вивчите із нею фундаментальні вправи на слухняність та витримку.

Завжди починайте з простих речей. Дайте собаці час зрозуміти, що ви від нього хочете. Тоді тренування підуть швидше. Перша, базова частина тренувань може здатися трохи нудною та довгою, але після її проходження результати будуть з'являтися швидше.

Тренування обов'язково мають бути регулярними
Тренування обов'язково мають бути регулярними / Фото Pixabay

Що робити, якщо тварина має складну поведінку

Ніколи не поспішайте у тренуваннях із собакою, який пережив стрес, довго жив на вулиці чи в притулку, має певні проблеми зі здоров'ям. Дайте йому час.

Потрібно повільно соціалізувати таких собак. Прогулюйтеся у місцях, де є люди, грайтеся із собакою неподалік від них. Привчайте пса до присутності інших людей довкола. Але робіть це м'яко, поступово.

Корисно Дуже корисний додаток: допоможе знайти загублених собак за відбитком носа

Важливо розуміти потреби кожної тварини – що потрібно конкретно вашому собаці, щоб він не боявся та почувався впевнено. Тільки тоді тварина зможе жити щасливим життям.