Ієн Грем разом з Рейн допомагали зберігати рідкісний вид пташок – ківі, аби збільшити їх популяцію.

Цікаво Ексклюзивні подарунки для котиків: якою новинкою можна потішити улюбленця

Відомо, що собака знайшла 1700 ківі та була важливим помічником. Завдяки їй популяція збільшилася зі 160 до 600 птахів.

Як рятують ківі

Рейн була спеціально навченою собакою для безпечного вистежування ківі в дикій природі. Вона знаходить яйця птахів, які є мішенню для хижаків.

Рейн шукає птахів
Рейн шукає птахів / Фото SUPPLIED​

Тоді їх забирають та висаджують в Центрі дикої природи Західного узбережжя, а потім доставляють в заповідник приблизно на 2 місяці. Тільки коли ківі стають достатньо великими, їх відправляють на острів Мотуара, де випускають назад у дику природу.

Кожен випущений птах оснащений передавачем. "Коли бачимо 50% падіння активності годування, ми розуміємо, що ківі гніздуються", – повідомив Грем.

Приблизно через 30 днів Грем і Рейн відправляються на пошуки яєць. За словами господаря, коли вони перебувають на відстані у 100 метрів, чотирилапа вже може дати знати, де вони заховані.

Рейн шукає ківі
Пошук ківі / Фото SUPPLIED

Собака працює протягом 6-місячного сезону розмноження, але не відпочиває іншу половину року. Вона їде на острів Мотуара, щоб спостерігати за пташенятами. А також кожні 12 – 14 місяців вишукує ківі для заміни батареї на їхніх передавачах.

Важливо Хвостаті генії: з'ясувалося, що собаки можуть розуміти різні мови

Проте Рейн час вийти на пенсію. "Зараз вона виходить на етап, коли насолоджується диваном більше, ніж раніше. Вона все одно буде ходити з нами в походи, але вихід на пенсію дасть їй більше шансів відпочити", – додав Ієн Грем.