Першого у світі жирафа без плям помітили в Африці

Знімки дивовижного малюка були зроблені фотографом у приватному заповіднику в Намібії. Цікаво, що це сталося всього за кілька тижнів після того, як зоопарк Теннессі заявив про народження жирафа, у якого не було жодної відмітини. Востаннє бездоганний жираф з'являвся в центрі уваги в Токіо 1972 року.

Дивіться також Стадо слонів у Африці поласувало апельсинами зі зламаної вантажівки: курйозне відео

Малюк має бездоганну шкуру, позбавлену будь-яких відмінних візерунків, а це велика удача. Проте, застережливі голоси наукового товариства викликали занепокоєння щодо вразливості теляти до потенційних хижаків через відсутність на ньому відміток.

Було виявлено, що характерні плями, які прикрашають жирафів, справді єдині у своєму роді для кожної тварини. Ця характеристика створює труднощі для хижаків, які прагнуть виділити конкретну жертву. Плями та візерунки служать подвійній меті, допомагаючи жирафам ефективно зливатися з природним середовищем існування.

Однак значення цих плям виходить за рамки простого маскування. Як не дивно, вони зазвичай зосереджені в областях, багатих кровоносними судинами, що дозволяє жирафу регулювати температуру свого тіла, ефективно розсіюючи надлишок тепла.

Першу жирафу без жодної плямочки в дикій природі виявлено в Африці

Першу жирафу без жодної плямочки в дикій природі виявлено в Африці / Фото Giraffe Conversation Foundation​

Чому жирафа без плям – вчені не знають

Зміна кольору, малюнка або смуг спостерігаються в різних видів, проте вчені досі не знають, чому це відбувається. Відсутність плям пов'язана з генетичним захворюванням, також відомим як лейкізм, яке блокує вироблення клітинами пігментів.

Відсутність плям також може бути спричинена генетичними мутаціями або рецесивним генотипом в одному або декількох генах, пов'язаних із малюнком. Однак знадобиться додатковий генетичний аналіз, щоб з'ясувати це напевно – до того моменту це лише припущення,
– каже співзасновник і директор з охорони природи GCF, доктор Джуліан Феннессі.

Бездоганна жирафа – одна з приблизно 117 000, що збереглися в Африці, оскільки ця тварина вимерла щонайменше в 7 країнах – залишилося лише 4 окремі види. Науковці наголошують, що сьогодні жирафи перебувають у скруті, а тому слід вжити заходів, щоб не допустити їхнього повного зникнення з лиця Землі.

Як назвали унікального жирафа?

Зоопарк штату Теннессі назвав ім'я бездоганного жирафа, який народився в липні. Його особливість в тому, що тварина немає на своєму тілі характерних плям.

Прагнучи вибрати найкраще ім'я для самки, співробітники організували онлайн-опитування. Свої голоси віддали майже 40 000 людей. І ось зоопарк заявив, що зупинив свій вибір на Кіпеке. Воно перемогло з перевагою 6 000 голосів.