Господарям собак потрібно привчати своїх улюбленців не піднімати нічого з землі та не брати їжу з рук незнайомців. Також важливо запам'ятати або зберегти правила, що допоможуть в критичній ситуації врятувати життя як власній собаці, так і безпритульному псові.

Важливо Їжа не на смітник, а у притулки: створили додаток, який допомагатиме прогодувати тварин

Симптоми отруєння

Симптоми отруєння залежать від типу отрути, що потрапила в організм собаки. У отруєної тварини можуть з'явитися нудота, діарея, слабкість, підвищена збудженість, тремтіння, судоми, проблеми з серцем. Якщо собака вдихнула отруту, у неї можуть початися проблеми з диханням або тварина навіть втрачає свідомість.

Що робити, якщо підозрюєте, що собака отруївся

Кожен хазяїн має знати, як надати першу допомогу при отруєнні
Кожен хазяїн має знати, як надати першу допомогу при отруєнні / Фото Sobakibalabaki

Потрібно негайно діяти. Якщо є можливість, негайно викликайте ветеринара на місце. Якщо такої можливості немає, хоча б зателефонуйте до будь-якої ветеринарної клініки.

Однак потрібно починати діяти ще до приїзду ветеринарного лікаря. Часто від появи перших симптомів отруєння є тільки близько 30 хвилин, щоб зберегти життя собаці.

Дії господаря мають залежати від конкретних симптомів.

  1. Якщо в собаки спостерігаються такі симптоми як блювання, слиновиділення, порушення координації, піна з рота, судоми та втрата свідомості – дію отрути може послабити вітамін В6 (піридоксин гідрохлорид).

Цей засіб продається в будь-якій "людській" аптеці. Його потрібно колоти в різні лапи у пропорції 1 мілілітр на 1 кілограм ваги собаки. Не потрібно боятися передозування цим препаратом – навіть якщо згодом підтвердиться інший вид отрути.

  1. Якщо у собаки такі симптоми: кривава блювота, кривавий пронос, кровотеча з носа або прямої кишки, підшкірні крововиливи, тремтіння, задишка, судоми, кома – першою допомогою є вітамін К1 (Канакіон чи Канавіт).

Цей препарат є життєво необхідним для відновлення функції згортання крові. Його потрібно вколоти з розрахунку 2 – 2,5 міліграма на 1 кілограм маси тварини. Колють препарат підшкірно у зоні холки.

  1. Якщо у собаки зупиняється дихання або перестає битися серце, потрібно терміново робити непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легенів. До незворотніх змін залишається 4 – 5 хвилин, тому діяти потрібно негайно.

Можливі й інші види отруєння тварини. Тому намагайтеся якомога швидше доставити тварину до ветеринарної клініки.

При симптомах отруєння потрібно негайно звернутися до ветеринарної клініки
При симптомах отруєння потрібно негайно звернутися до ветеринарної клініки / Фото Sobakibalabaki

Чимало господарів при отруєнні пробують викликати у собаки блювоту. Однак це не завжди може спрацювати: зловмисники можуть підмішати до отрути протиблювотні препарати.

Також не потрібно насильно годувати або поїти тварину.

Важливо зафіксувати злочин – робіть фото та відео з місця подій, фіксуйте усе, що може знадобитися при доведенні злочину. Якщо тварина померла внаслідок отруєння – зверніться до поліції та зафіксуйте факт жорстокого поводження. Дійте за схемою, яку пропонує зоозахисна організація UAnimals.

Дивіться У Києві безпритульних собак відправляють до салону краси: милі фото та відео

Не будьте байдужими до випадків жорстокого поводження з тваринами. Бережіть своїх улюбленців та допомагайте попереджати незаконну поведінку як щодо тварин, так і щодо людей.