За допомогою хвостика собаки здатні спілкуватись, тримати рівновагу та позначати свою територію. Детальніше про це читайте далі у нашому матеріалі.

Дізнайтесь Догляд за ротовою порожниною улюбленця: як знизити утворення зубного каменю та почистити зуби

Навіщо собакам хвіст

Рівновага


Хвостик допомагає тримати рівновагу під часу бігу / Фото Unsplash

Хвости у собак допомагають тваринам тримати рівновагу та змінювати напрямок. Річ у тім, що під час бігу, коли собака повертає, передні лапи рухаються в одному напрямку, а заднім допомагає тримати курс саме хвостик. Те саме стосується і вузьких перекладин, де важливо тримати рівновагу.

Спілкування

Собаки використовують хвости для того, щоб спілкуватись зі своїми господарями та іншими тваринами, і зараз мова не лише про радісні виляння.

Собаки в основному є невербальними комунікаторами, а це означає, що вони використовують своє тіло, включаючи хвости, для спілкування. Положення, швидкість махання і навіть напрямок – все це про щось говорить,
– пояснює ветеринарка Сара Вутен.


Хвостик може розповісти про настрій собаки / Фото Unsplash

Позначення території

Хвіст не лише дає можливість зрозуміти емоції собаки, але й поширює аромат і тим самим дозволяє йому помітити територію. Улюбленці з характером, які хочуть домінувати, тримають хвіст високо і виділяють більше запаху, ніж спокійний та покірний собака. Тому деякі зазвичай привертають більше уваги.

Цікаво Гімнастка Елі Рейсман знайшла свого зниклого собаку