Попри свою голлівудську репутацію, акули – далеко не найнебезпечніша істота, яка живе у водах океанів. Натомість медузи, з якими мало хто асоціює небезпеку, мають викликати більшу тривогу.

Буде цікаво Як познайомити собаку з іншими улюбленцями: корисні поради

Декілька фактів про медузу дивують. Зокрема, в медуз взагалі немає мізків. Вони спокійно плавають у воді без цього органу. Теж саме із серцем – воно просто відсутнє.

Медузи – дуже цікаві істоти / Фото Unsplash

Медуза складається з води на 95%. Саме тому, коли ми беремо їх до рук, вони дуже нагадують желе. Але не варто чіпати усіх медуз – деякі з них особливо небезпечні. Окрім того, медузи можуть жалити навіть після того, як загинули.

Також медузи можуть бути безсмертними. Вид Turritopsis dohrnii легко може переходити від віку дитини до дорослої особини багато разів.

Від безневинності до смертельної небезпеки / Фото Unsplash

Найбільша медуза – Левова грива – досягає у довжину понад 30 метрів! Але це ще не все. Об'єднавшись, медузи можуть штовхнути 10-тонний рибальський човень.

Читайте також Дива еволюції: неймовірні тварини, в існування яких важко повірити

Звання найбільш небезпечної істоти також належить кубомедузі – від її щупалець загинуло вже понад 100 людей. Тому не варто легковажно ставитися до медуз – вони можуть бути дуже небезпечними.