Мила, але хижа: яка тварина потрапила у фотопастку на території Чорнобиля

18 листопада 2021, 17:17
Читать новость на русском

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник опублікував світлину з фотопастки. На ній зображена мила, але хижа куниця.

Згідно з дописом заповідника, куниця тільки на перший погляд – миле звірятко. Проте вона легко може вполювати якогось дрібного ссавця чи навіть птаха. 

Цікаво Як собак навчають допомагати дітям та дорослим: розвиток каністерапії в Україні

Однак у куниці лісової є одне вразливе місце: для проживання їй потрібні великі ліси. На території Чорнобильського заповідника лісових масивів – вдосталь. Тому куниці у нас – не рідкість,
 – зазначили у заповіднику.

 Що відомо про куницю

Куниця лісова вміє добре лазити й стрибати, долаючи відстань до 4 метрів. Під час лазіння може розвертати свої ступні на 180 градусів, утримуючись кігтями за кору дерев.

До теми У Чорнобилі з'явилася нутрія: фотодоказ із зони відчуження

Ховається переважно в дуплах, використовує покинуті сховища вивірок чи гнізда хижих птахів. Там відпочиває у денний час, а в сутінках і вночі йде на пошуки здобичі.


Лісова куниця / Фото Tumgir​

Ці тварини всеїдні, проте надають перевагу дрібним ссавцям. Наприклад, полівкам, мишакам і вивіркам, а також птахам та їх яйцям. Крім того, можуть їсти плазунів, жаб, равликів та комах. Восени частиною їхньої їжі можуть бути фрукти, ягоди та горіхи. 

На дозвіллі чи відпочинку можна більше пізнавати світ тварин. Та і про своїх домашніх улюбленців не варто забувати. Із кормом Purina® це легко, адже вся продукція цього бренду створена з додаванням корисних речовин, які так потрібні тваринкам.

Повідомлення Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника

Невеличка, гнучка, пухната і надзвичайно хижа. Це, на перший погляд, миле звірятко може легко вполювати якогось дрібного ссавця чи навіть птаха. Хоча не гребує й падаллю.

Однак у куниці лісової є одне вразливе місце: для проживання їй потрібні великі ліси. На території Чорнобильського заповідника лісових масивів – вдосталь. Тому куниці у нас – не рідкість.

Світлина з фотопастки.