За словами експертів, незрозуміло як нутрія опинилася в Чорнобильській зоні. Можливо, вона втекла з приватного будинку.

Цікаво Як можна весело та корисно розважити улюбленого кота

Відомо, що в Європейському Союзі й на території України нутрія є чужорідним видом, який завезли для промислового розведення на хутро. Природний ареал цього напівводяного гризуна – Південна Америка.

"Їй буде важко пережити зиму, особливо таку холодну, як минулорічна. Бо тварина не вміє, як бобер, будувати житло й погано орієнтується під льодом. Проте існує ймовірність, що в зоні відчуження все ж існує невелика популяція цього гризуна. Бо практика показує: заповідна територія для всіх тварин, ніби магніт", — повідомили у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Нутрія в Чорнобильській зоні
Нутрія в Чорнобильській зоні / Фото Андрій Мудраченко

Читайте також Рогаті рятувальники: як кози допомагають запобігати пожежам у Каліфорнії

Повідомлення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника

Впізнали тварину? Ні, це не бобер, хоча й схожа, якщо не придивлятись. Нутрію таки називають болотяним бобром, проте вона не з наших країв. Природний ареал цього напівводяного гризуна – Південна Америка.

В Європейському Союзі й на території України нутрія є чужорідним інвазивним видом, завезеним давно для промислового розведення на хутро.

Як нутрія опинилась в Чорнобильському заповіднику? Може, втекла з якогось домоволодіння… Їй буде важко пережити зиму, особливо таку холодну, як минулорічна. Бо тварина не вміє, як бобер, будувати житло й погано орієнтується під льодом.

Проте існує ймовірність, що в зоні відчуження все ж існує невелика популяція цього гризуна. Бо практика показує: заповідна територія для всіх тварин, ніби магніт...

Фото Андрія Мудраченка.