Ведмідь вийшов з лісу та напав на коня

Як йдеться у дописі, випадок було зафіксовано 20 вересня. Про це повідомили у соцмережі Українського товариства мисливців і рибалок.

Читайте також Всесвітній день захисту тварин: популяція диких звірів скоротилася на 69%

Бурий ведмідь вийшов з лісу, напав на коня та завдав йому глибоких ран. Власниця травмованої тварини повідомила, що ветеринарам вдалося врятувати коня.

Найімовірніше, це був ведмідь-шатун, у якого або не вистачає вітамінів в організмі, або, що більш імовірно, його поранили браконьєри. У такому стані тварина стає розлюченою і втрачає контроль,
— каже фахівець з великих хижаків, голова Івано-Франківської організації УТМР Михайло Лущак.

Бурий ведмідь вийшов з лісу і напав на коня, завдавши йому глибоких ран / Фото УТМР (містить контент 18+)​

Бурий ведмідь вийшов з лісу і напав на коня, завдавши йому глибоких ран

З його слів, напади ведмедів на Франківщині трапляються не вперше. У попередні роки були напади ведмедів і на людей:

  • у Рожнятівському районі на жінку напав поранений ведмідь,
  • в Косівському — напав на чоловіка,
  • в Надвірнянському — при зустрічі з цим хижаком людина загинула.

А напади ведмедів на свійських тварин навіть ніхто не рахує. Раніше вівся облік, але наразі це не фіксується ніде. За загибель свійських тварин від ведмедя були компенсації, нині це все скасували.

Українське товариство мисливців і рибалок застерігає всіх, хто живе на околицях лісів чи подорожує Карпатами пам'ятати, що тут мешкає найбільший хижак Європи – бурий ведмідь і зустріч з ним може бути дуже небезпечною.

У селі неподалік Львова помітили ведмедя

28 вересня жителі села Селисько під Львовом помітили ведмедя. Солонківська територіальна громада негайно оприлюднила заяву, надавши фотографії та основні рекомендації щодо правильної поведінки при зустрічі з таким диким звіром.

Ведмедя було помічено в околицях села Селисько, що приблизно за 13 кілометрів від Львова. Село, де помітили хижого звіра, розташоване в безпосередній близькості від кількох визначних пам'яток, зокрема відомий замок Старе село, популярний парк розваг "Уруру" та ранчо в селі Лопушна.