До Нової Зеландії повернулися такахе

Вісімнадцять птахів нещодавно було знову випущено в незайманий альпійський регіон озера Вакатіпу-Ваймаорі долини на Південному острові Нової Зеландії. Ця подія знаменує повернення цих видів птахів на схили, які залишалися позбавленими їх присутності майже століття.

Дивіться також Майстри маскування: який вигляд мають комахи, схожі на "живі листочки"

Як і багато новозеландських птахів, такахе еволюціонували окремо від місцевих ссавців. Ці істоти, які не літають, заввишки близько 50 сантиметрів оселилися в гірських районах країни. Вважається, що такахе населяли Нову Зеландію з епохи плейстоцену, яка охоплювала період від 2,58 мільйона років тому до 11 700 років тому.

На жаль, такахе були оголошені вимерлими в 1898 році, їх популяція була знищена немісцевими тваринами, які супроводжували прибуття людини в Нову Зеландію. Такі хижаки, як горностаї, коти, тхори та щури, відповідальні за знищення цих унікальних птахів.

До Нової Зеландії повернулися доісторичні птахи такахе / Фото Douglas Thorne Photography​

Кількість птахів зараз становить близько 500, і щороку зростає приблизно на 8%. Спочатку природоохоронці дуже ретельно збирали яйця такахе та штучно їх інкубували, захищаючи від потенційних хижаків. Щоб виховати курчат, люди забезпечували їх харчуванням за допомогою спеціально розроблених ляльок, прикрашених червоними дзьобами, які відображають дзьоби птахів такахе.

Завдяки успішному розмноженню в неволі, Департамент охорони природи зробив сміливий крок, представивши такахе в острівних заповідниках і національних парках. Минулого тижня було досягнуто важливої віхи, коли 18 птахів такахе було випущено в долину озера Вакатіпу-Ваймаорі.

Цей випуск знаменує важливий момент для цих створінь, оскільки дослідники уважно стежать за їх адаптацією до нового оточення. Якщо такахе пристосується в долині, у жовтні планується випустити в дику природу ще сім птахів. Крім того, на початку 2024 року на долину чекає перспектива, оскільки в цьому мальовничому місці планують знайти свій постійний дім десяток молодих особин такахе.

На "небесних островах" виявили листяного гекона Фулбрайта

Під час вечірньої експедиції "небесними островами" В'єтнаму вчені зробили відкриття, яке вразило їх. Вони натрапили на дивне та надзвичайно незграбне дитинча тварини, яке привернуло увагу дослідників. Ця дивовижна істота показала себе як абсолютно новий вид, раніше невідомий науці.

Цей новий вид виростає всього до 9 сантиметрів завдовжки, а його забарвлення повністю залежить від статі та віку. Який вигляд має істота – дивіться за посиланням!