Цей новий вид виростає всього до 9 сантиметрів завдовжки, а його забарвлення повністю залежить від статі та віку. Який вигляд має істота – дивіться нижче у матеріалі!

Цікаво Єдиний у своєму роді без плям: в зоопарку США народився унікальний жираф

На "небесних островах" виявили листяного гекона Фулбрайта

Дослідники зазначають, що їхня експедиція була присвячена конкретному виду тварин – геконам, й проходила в Центральному нагір'ї В'єтнаму. Це гірський регіон, що складається з "небесних островів", гірських територій, "ізольованих одна від одної великими проміжними низовинами".

Загалом вченим вдалося виявити кількох "нерівних" геконів: двох дорослих і двох дитинчат. Вчені придивилися до істот уважніше і зрозуміли, що відкрили новий вид. Тварин назвали листяними геконами Фулбрайта (Dixonius fulbrighti), на честь Дж. Вільяма Фулбрайта, засновника програми Фулбрайта — міжнародної дослідницької програми США.

Дорослі особини цих геконів досягають лише близько 9 сантиметрів завдовжки, мають колючі шишки на спині та "добре розвинені ноги",
– каже співавтор дослідження Вінь Куанг Луу.

Було виявлено, що на забарвлення тварин впливає їх стать і вік. Яскравий приклад цього явища можна спостерігати у листових геконів Фулбрайта, де самці мають коричневий відтінок, прикрашений чорними плямами та світлішим нижнім боком. І навпаки, дорослі самки демонструють червоний колір, який поступово переходить у попелясто-сірий у напрямку до хвоста та кінчиків пальців.

Дві молоді самки геконів Dixonius fulbrighti, або листоподібних геконів Fullbright / Фото Luu, Grismer, Hoang, Murdoch and Grismer​

Автори дослідження зазначають, що обидва виявлені дитинчата були самками й мали червонувате забарвлення. Одна була схожа на дорослу самку верхньою частиною тіла, але її нижня частина була повністю попелясто-сірою. Інше дитинча мало більш однорідне червоно-коричневе забарвлення, що переходило до хвоста в чорне.

Новий вид був ідентифікований за формою тіла, забарвленням і розміром. Вчені також провели ДНК аналіз і з'ясували, що новий вид має від 3% до 6% генетичного відхилення від інших листоподібних геконів. Автори зазначають, що виявлення нового виду свідчить про те, що розмаїття геконів вкрай недооцінене, а тому слід продовжити польові дослідження.