Мовиться ні про кого іншого, як про галагазів. Так, їх зафіксували понад 30 000 особин, розповідає доктор наук у сфері екології Національному природному парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

Читайте також Пережили окупацію: у Чорнобильському заповіднику показали дуже цікавих свійських тварин

Що відомо про галагаза?

На лиманах Причорномор'я найбільш численними є популяції різних видів качок. Серед найпоширеніших – галагази, попелюхи, чернь чубата, мала чирянка та крижень.

Однак, кількість саме галагазів найбільша – це понад 30 000 особин тільки на двох лиманах. Така велика чисельність пов'язана з наявністю достатньої кількості корму.

Галагази в Україні

Галагази в Україні / Фото з фейсбуку Івана Русєва

В Україні галагази гніздові спостерігалися на мальовничому Азово-Чорноморському узбережжі. Ці дивовижні птахи стратегічно обирають місця існування, багаті поживними речовинами.

Галагази в Україні

Галагази в Україні / Фото з фейсбуку Івана Русєва

Раціон галагаза складається переважно з поживи тваринного походження: ракоподібні, молюски, хоча іноді й водорості.

Галагаз часто борознить каламутні мулисті узбережжя лиманів, витягує шию й повертає її вправо-вліво, пропускаючи через дзьоб весь намул. На внутрішніх водоймах здобуває поживу на плаву, але не пірнає,
– зауважує науковець.

За його словами, спостереження за галагазом навіть увійшли у відому книгу нобелівського лауреата Конрада Лоренца.

Галагази в дикій природі

Галагази в дикій природі / Фото sergey-ryzhkov.com

Цікаво, що галагази проводять щорічні шлюбні змагання, але демонструють непохитну вірність своїм партнерам протягом усього життя. Примітно, що між самцями нерідко трапляються конфлікти за територіальну перевагу.

Рекордна кількість фламінго прилетіла в Одеську область

Проводячи обстеження узбережжя в заповідній зоні природного парку "Тузлівські лимани", співробітники заповідника виявили великі зграї рожевих птахів. Рекордна кількість складає близько 1 500 дорослих особин і 200 молодих. Наразі це найбільша кількість фламінго, яку зафіксували науковці.

Серед дорослих фламінго зараз є птахи з кольоровими кільцями з Італії, Іспанії, Туреччині, Франції.

У Новій Зеландії народилися пташенята ківі вперше за 150 років

Ківі, який не літає, є символом Нової Зеландії і при цьому – одним із найуразливіших видів на острові. Уперше за понад 150 років на цій території з'явилися пташенята цього унікального птаха.

Приблизно 1 000 років у Новій Зеландії проживало понад 12 мільйонів птахів цього виду, а тепер їхня чисельність рекордно знизилася. Ківі майже знищили собаки й кішки, привезені людиною.