У цей день люди висловлюють вдячність котикам за їх заслуги, демонструють чотирилапим свою прихильність та любов. Адже кішки є чудовими друзями людей, які рятують їх від самотності, дарують неймовірні емоції та допомагають у господарстві.

Важливо Кіт з притулку чи вулиці: що потрібно знати перш, ніж заводити нового улюбленця

Коти назавжди увійшли в життя людей: вони захищають наші помешкання від гризунів та паразитів, граються з дітьми, заспокоюють своїм муркотінням тощо. Коти працюють терапевтичними тваринами, які допомагають людям долати стрес та виходити зі складних життєвих ситуацій.

Як довго коти живуть поруч з людьми

Вчені протягом тривалого часу вважали, що котів приручили древні єгиптяни. Однак у 2004 році на Кіпрі знайшли поховання віком приблизно 9 500 років, у якому поруч із людиною була кішка. Дику тварину навряд чи поклали б у могилу разом із людиною. Отже, історія кішок поруч з людьми почалася ще раніше, ніж думали науковці.

Цікаві факти про котів

  • Кішки – відомі мисливці. Вони полюють навіть тоді, коли не голодні. Вчені з'ясували, що ці тварини їдять тільки 28 % своєї здобичі, а іншою – просто бавляться.
  • Кішки мають спеціальні вібриси – органи чуття. У народі їх називають котячими вусами. Вони є не тільки на морді тварини, а й на лапках.
  • Кішки не відчувають смак солодкої їжі.
  • Кішки можуть пити морську воду. Їх нирки можуть відфільтровувати сіль.
  • Коти знищили 33 види, серед яких ссавці й птахи. Усе через котяче полювання.

Коти кумедно сплять / Фото Reddit

Що не так із цими котиками? / Фото Reddit

Мила історія Кіт-старожил дому і немовля: приклад взаємної любові

Як просто упіймати котика / Фото Reddit