Днями вони потрапили в об'єктив камер. Після побаченого пржевальців можна сміливо називати "конями осені". Відповідні фото опублікував Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник.

Дивіться також У Києві помітили благородну рогату тварину, яка бігала вулицями: ексклюзивні кадри "прогулянки"

У Чорнобилі показали коней Пржевальського

Співробітники заповідника називають звірів "коні осені".

Їх жовтувато-золотаві, піщані та руді кольори шерсті з темними гривами та хвостами настільки органічні в осінніх пейзажах, що дух захоплює від подвійної краси – дикі коні серед диких заповідних лісів,
– йдеться у повідомленні.

На цей час на території Чорнобиля проживає 150 представників цього виду.

Коні Пржевальського у Чорнобилі

Коні Пржевальського у Чорнобилі / Фото Денис Вишневський

У Чорнобилі показали коней осені

У Чорнобилі показали коней осені / Фото Денис Вишневський

Що треба знати про коней Пржевальського

Кінь Пржевальського належить до східного підвиду диких коней. Сумна реальність полягає в тому, що їхні попередники, тарпани, були безжально знищені до кінця 19 століття. Так, кінь Пржевальського сьогодні є єдиним існуючим видом дикого коня, який залишився до наших днів.

Ці істоти мають одну з найдревніших особливостей забарвлення коней – саврасу масть, що характеризується пастельними відтінками гнідо-саврасої масті з характерною темною смугою уздовж спини, також помітні освітлені ділянки шерсті.

Коні Пржевальського, рідкісний і вимирущий вид, можуть похвалитися тривалістю життя 20 – 25 років. У своєму природному середовищі існування ці чудові істоти створюють невеликі гареми, які зазвичай складаються з одного альфа-самця, який "керує" групою з 5 – 15 кобил та їхніх лошат. Тим часом інші самці живуть окремими стадами, утворюючи спільноту холостяків, які час від часу змагаються за бажану посаду альфа.

Коні Пржевальського у Чорнобильському заповіднику

Коні Пржевальського у Чорнобильському заповіднику / Фото Денис Вишневський

Вид Пржевальського, відомий своєю рідкістю та скороченням чисельності, зіткнувся зі значною невдачею в середині 20 століття, оскільки він зник з дикої природи, залишивши лише кілька екземплярів у зоопарках.

Попри зусилля, спрямовані на збереження цього виду, ризик зникнення все ще залишається великим. Експерти припускають, що для того, щоб забезпечити виживання коня Пржевальського, у їхньому природному середовищі існування має бути як мінімум 5 самопідтримуваних популяцій. На щастя, одній такій місцевій популяції вдалося процвітати в межах Чорнобильського заповідника.

У Чорнобилі показали кабанів

Раніше на свіженьких кадрах Чорнобильський заповідник показав кабанів, які є першими одомашненими тваринами разом із собаками.

В Україні цей вид тварин поширений по всьому Карпатському регіону, сягаючи висоти до 1 800 метрів, мешкає переважно в лісах і лісостепу. Дикі кабани мають велике значення як цінні мисливські тварини, які високо цінуються за їхнє м'ясо, шкіру та щетину.

На просторах заповідника помітили і рись

У Чорнобильському заповіднику, коли зима насувається, безліч тварин готуються витримати морозні температури. Серед цих витривалих створінь є представник сімейства котячих – рись.

Рись – це єдиний представник сім'ї котячих, добре пристосований до снігу і лютих морозів, що не боїться холоду. До речі, до зими вона змінює шерсть на густішу і щільнішу.