Чому не можна так вчиняти з улюбленцями, куди їх подіти і що робити, якщо ви бачите безпомічного собаку в авто – читайте поради нижче.

Цікаво Турбота про улюбленців і нашу планету: 10 важливих зобов'язань, які вже виконує Purina®

Спека і терморегуляція у собак

Собаки і коти не пітніють з метою терморегуляції. Потовиділення у них відбувається лише на ділянках, які не вкриті шерстю:

  • у вушних раковинах;
  • на носі;
  • на подушечках лап.

Цього, звісно, не вистачає, щоб регулювати температуру тіла. Відтак у спекотний день собаці у декілька разів складніше упоратися із задухою. Одне із найнебезпечніших місць, де може опинитися собака у спеку – зачинене авто.

Залишати собаку без нагляду в гарячому транспортному засобі, навіть на кілька хвилин, небезпечно і потенційно може призвести до летального результату. Салон машини нагрівається набагато швидше і має набагато вищу температуру, ніж зовнішнє повітря. І напіввідчинені вікна і щілинка повітря у цьому випадку не рятують ситуацію.

Дізнайтеся Як захистити домашніх улюбленців від спеки: поради ветеринара

Дослідники провели декілька тестів і наочно показали, як саме змінюються температура усередині авто, залежно від часу і позначки на термометрі.

Як змінюється температура в авто

Джерело: дослідження Кетрін Макларен, Ян Нулл та Джеймс Квін, опубліковані на Pediatrics

Температура на вулиці В авто за 10 хвилин В авто за 30 хвилин
20℃ 33℃ 44℃
24℃ 37℃ 44℃
28℃ 41℃ 48℃
32 ℃ 45℃ 52℃

Відтак, впоратися із 24 – 28 градусною спекою в авто собаці не до снаги. Якщо його залишити на пів години на самоті у таку задуху – може трапитися тепловий удар, інсульт чи навіть смерть.


Як швидко нагрівається авто у спеку на сонці / Інфографіка 24 каналу

Дослідження показало: безпечно залишати собаку в машині максимум на 5 хвилин. І те це стосується випадків, коли зовнішня температура вище нуля і нижча за 21 градус.


Не залишайте собаку у спеці в авто / Фото з Unsplash

Ще раз про важливе

Якщо ви знаєте, що мусите у спеку взяти свого собаку в авто, заздалегідь подумайте про те, де його залишите. Улюбленець – не сумка і пляшка з водою, їх потрібно взяти із собою. Найкращий варіант: мати когось, хто підстрахує і потримає собаку у затінку на вулиці.


Подумайте заздалегідь, де саме перебуватиме собака, окрім як в авто / Фото з Unsplash

Інша ідея – трохи небезпечніша – залишити собаку поруч із будівлею, у яку ви прямуєте і прив'язати поруч на повідець. Можна також спробувати взяти улюбленця із собою: усе більше установ стають петс-френдлі і дозволяють заходити із собаками.

Більше до теми Як уберегти домашніх тварин від літньої спеки: поради столичних ветеринарів

Зрештою повторимося – не залишайте собак в авто у спеку, це приносить їм надзвичайні страждання. Якщо ж ви бачите, як хтось залишає песика самого у машині – зробіть зауваження власнику і поясніть, що це нехтування безпекою.