Втім, випадіння вібрисів, а саме так вони називаються, – це норма. Звичайно, якщо це стається спорадично.

Цікаве Гра для дітей від Purina® та Happy Paw: як стати учасником розіграшу

Навіщо котам вібриси

Вуса є важливим тактильним органом, що відповідає за орієнтування кішки у просторі. У середньому ці тварини мають 30 – 40 вібрисів, 24 з яких розташовані на голові тварини, інші – на лапах.

Стригти вуса котам у жодному разі не можна. Тварина буде погано орієнтуватися у просторі й навіть матиме поганий настрій, доки вуса не відростуть.


Вібриси у жодному разі не можна висмикувати / Фото з Unsplash

Функції котячих вібрисів

  • допомагають у темряві та в бою;
  • допомагають тварині орієнтуватися в просторі та оцінювати свої габарити;
  • є радарами небезпеки, коли кішка спить.

Більше про це Навіщо котам вуса: цікаві факти про пухнастих улюбленців

Чому у котів випадають вуса

Вуса можуть іноді випадати: як і шерсть в кішок чи волосся в людини. Якщо один з вусів випав, на його місці виростає новий. У такому випадку не варто турбуватися – це один із життєвих циклів вібрисів.

Проте не можна не зважати, якщо улюбленець став втрачати вуса масово. Якщо на мордочці ви помітили помітні прогалини без вусів, зверніться до ветеринара – це може свідчити про проблеми зі здоров'ям.

  • Алергія

Коти можуть мати алергію так само, як і люди. У кішок алергічні спалахи часто проявляються шкірними захворюваннями. Якщо у вашого улюбленця в анамнезі є алергія і він страждає від загострення, ви можете помітити почервоніння, свербіж шкіри. У місцях на шкірі, які вкрилися алергійними плямами, починає випадати шерсть. Якщо спалах опинився в районі біля її вусів, вони також відмирають.


Якщо алергія виникла на мордочці біля вусів, вони можуть випасти / Фото з Unsplash

  • Інфекції

Бактеріальні та грибкові інфекції також можуть порушити цілісність шкіри, подібно до того, що відбувається при загостренні алергії. Одна із найпоширеніших хвороб – стригучий лишай, який спричиняє грибкова інфекція. За неї вуса також випадатимуть, як і шерсть.

  • Травма

Найперше це стосується котів, яких відпускають на самовигул. У дворовому бої суперник може зачепити морду кота, пошкодивши вібриси. Від механічного пошкодження вони просто можуть випасти.

Ця ж проблема може стосуватися і котів, які ділять простір з іншими тваринами. Борючись за гегемонію у домі, вони можуть вдаватися до бійок, під час яких шерсть і вуса можуть буквально літати.

Дізнайтеся Як допомогти коту пристосуватися у новому домі після переїзду

  • Прищі

Кішки також можуть страждати від прищів. Найчастіша локалізація спалаху – саме на підборідді. Звідти вони можуть перекочувати ближче до вусів. А це також може спричинити втрату вусів. Найпростіший спосіб запобігти появі прищів у вашої кішки – використовувати миски для їжі та води лише з нержавіючої сталі або кераміки. Пластикові тарілки накопичують мікроби, які можуть утворювати прищі.