Під час експедиції на гору Чуканті в Панамі вчені виявили жабу. Відомо, що на цій території живе багато унікальних та ендемічних видів. Проте територія за останнє десятиліття втратила понад 30% свого лісового покриву.

Цікаво Ексклюзивні подарунки для котиків: якою новинкою можна потішити улюбленця

За словами дослідників, висотні види, такі як дощова жаба Грети Тунберг (Pristimantis gretathunbergae), вразливі для дрібномасштабних змін навколишнього середовища та зміни клімату. Саме тому вони "зазнають постійного ризику зникнення".

Дивіться фото: як виглядає жаба

Що відомо про жабу

Дощова жаба Грети Тунберг завдовжки від 3 до 4 сантиметрів. Більшість часу вони ховаються у бромелієвих, листяних рослинах, прикріплених до дерев. Там вони сплять, спаровуються та відкладають яйця.

Використовуючи аналіз ДНК, дослідники підтвердили, що жаба справді була новою для науки. "Важке становище дощової жаби Грети Тунберг тісно пов’язане з потеплінням клімату, оскільки підвищення температури зруйнує її невелике гірське середовище", — сказав дослідник Автономного університету в Панамі Абель Батіст.

Читайте також Новий домашній улюбленець президента США: яку тварину завів Байден

Коли температура підвищується, багато видів пристосовуються, переміщаючись вище. Але видам, які вже живуть нагорі, більше нема куди йти. Високогірні види особливо вразливі до дрібномасштабних змін навколишнього середовища та клімату та "зазнають постійного ризику зникнення".