Одним із видів, які вдалося відшукати, є чорна акула. Вона є найвідомішим хребетним у світі й може досягати довжини майже 2 метри.

Несподівано У Чернівцях загубили страуса: птах блукав біля річки і не боявся людей

Також здатні світитися чорночерева акула і південна акула. Усі ці види вже відомі морським біологам. Однак те, що вони світяться в темряві, вчені виявили вперше.

Біолюмінесценція

– вироблення власного світла організмом тварин. Це явище спостерігають у багатьох морських тварин, а також у комах: наприклад, світлячків.

Вчені вважають, що біолюмінесценція акул може допомогти їм ховатися від хижаків, а також уникати інших загроз. Акули світяться завдяки фотофорам – клітинам зі спеціальними бактеріями, що розташовані в їх шкірі.

Усі 3 види акул живуть у так званій "зоні сутінків": на глибині від 200 до 1000 метрів. Цим видам немає де заховатися у товщі води, тому світіння тіла може стати для них формою маскування.

Важливо Цуценя в домі: поради, як підготувати квартиру і себе

Вчені з Левенського католицького університету у Бельгії та Національного інституту досліджень води та атмосфери в Новій Зеландії пояснюють, що для морських організмів важливо "світитися".

Виробництво світла на глибині повинно відігравати важливу роль у структуруванні найбільшої екосистеми на нашій планеті, – повідомляють вони.