Відео з дивовижним горбанем зняв старший помічник капітана Андрій Старіш. А його колеги Карина Вишнякова та Вадим Ткаченко розповіли цікаві факти про цього антарктичного ссавця!
Дивіться також Пес із Нікополя "заспівав" Гімн України: щемливе відео з чотирилапим патріотом
В Антарктиці зняли грайливого кита-горбача
За пропорціями тіла кита вчені визначили, що він – ще підліток, тож десь неподалік мала бути його мама.
З борту "Ноосфери" вдалося зняти унікальне відео: як горбатий кит грає наввипередки з судном. Воно саме йшло протокою Пенола в Антарктиці (це район нашої станції "Академік Вернадський"),
– розповіли у НАНЦ.
Йдеться, що загалом дитинчата харчуються маминим молоком до року, але вже через 6 місяців можуть їсти ту ж їжу, що й дорослі тварини.
Як це було: дивіться відео Національного антарктичного наукового центру
Горбаті кити (або горбані) отримали свою назву через спинний плавець, що надає тілу горбатої форми, а також завдяки звичці під час пірнання сильно вигинати спину в районі цього плавця.
Дорослий горбатий кит має довжину до 18 метрів, а вагу – до 40 тонн. Цікаво, що зріст людини не перевищує розміри хвостового плавця цієї тварини.
Горбані мають багато видів активності біля поверхні води, зокрема:
- чимало стрибають,
- роблять сітки з бульбашок повітря під час живлення,
- активно вокалізують,
- збираються у групи.
Нагадаємо, раніше українські полярники з антарктичної станції імені Академіка Вернадського розповіли про китів, які живуть в Антарктиці. Наразі наші науковці ідентифікували понад 1 000 китів. Вони не просто спостерігають за цими велетнями, а й активно їх вивчають.
Також вперше в історії українські полярники на станції "Академік Вернадський" успішно задокументували зустріч з фінвалом, коли він заплив у прилеглі води. Це другий за величиною кит у світі.