Тривожність полягає в тому, що вид бабіруса, який зазвичай зустрічається в Індонезії, зараз під загрозою зникнення, оскільки в дикій природі залишилося лише 10 000 особин. Отже, зоопарки в різних регіонах старанно працюють над збереженням цих дивовижних істот у своїх межах, намагаючись відродити їх популяцію, яка скорочується. І таке сталося в зоопарку Маямі.

Читайте також Козеня-мутант з "людським обличчям" шокувало мережу: який вигляд має істота – шокуючі фото

У зоопарку Маямі народилася "свиня-олень"

Зоопарк Маямі відсвяткував народження рідкісного дитинчати "свині-оленя", оскільки це вселило надію в після сумної втрати потомства бабіруса торік. Дитинча, яке народилося 15 грудня, є важливою віхою, адже вид перебуває на межі вимирання.

Наразі чудернацький новонароджений абсолютно здоровий і чекає на свій дебют на публіці, адже все ще перебуває в ізоляції з матір'ю,
– заявив директор зі зв'язків із громадськістю зоопарку Рон Магілл.

Зазначимо, що ізоляція матері та малюка необхідна для забезпечення їхньої безпеки у вольєрі.

Малюк перебуває з мамою в ізоляції

Малюк перебуває з мамою в ізоляції / Фото Zoo Miami

Адміністрація зоопарку висловлює занепокоєння щодо можливості того, що дитинча випадково впаде в навколишній рів, якщо його завезуть передчасно. Тому доглядачі виявляють підвищену обережність у догляді за ними.

Малюка свині-оленя буде переселено до спільного вольєру разом із матір'ю, щойно воно продемонструє достатню самовпевненість, і цей перехід, як очікується, відбудеться протягом наступних кількох тижнів.

Новонароджений бабірус

Новонароджений бабірус / Фото Zoo Miami

Наразі доглядачі все ще не змогли офіційно підтвердити стать дитинчати, проте схиляються до того, що це все ж таки самець.

Бабіруси: що треба знати

Відмінною рисою бабіруси вважаються "роги", розташовані на носі. Вчені також назвали їх найхимернішими з більш ніж 20 різних видів свиней у всьому світі через другу пару іклів, що нагадує роги.

До слова, додаткова пара іклів на морді трапляється лише в самців цього виду – у самок вони відсутні. Раніше дослідники припустили, що вони, ймовірно, покликані захистити морду й очі самців під час нападу іншого представника цього виду.

Гаррі, батько дитинчати бабіруси, досі виставлений у зоопарку на загальний огляд

Гаррі, батько дитинчати, досі виставлений у зоопарку на загальний огляд / Фото Zoo Miami

Новонароджене дитинча цього виду, як правило, важить близько 800 грамів, проте дорослі особини можуть важити близько 100 кілограмів. Тривалість виду в дикій природі становить від 7 до 10 років, проте в неволі їхня тривалість життя може збільшитися до 24 років.

Раніше дослідники внесли види бабіруси до списку тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Причиною вимирання виду стали надмірне полювання і браконьєрство заради м'яса, а також втрата середовища проживання через розвиток сільського господарства.

Зауважимо, у Честерському зоопарку народилося крихітне дитинча лемура сифака Кокереля. Цей вид також балансує на межі вимирання. Тепер доля цілого виду залежить від малюка.