Пухнасті улюбленці не люблять різкі запахи оцту й нафталіну. Часто власники не знають цього й використовують оцет при чищенні котячого лотка. Тоді похід в туалет перетворюється для котика на страждання.

Дізнайтеся У чому переваги стерилізації кішки і який догляд потрібен після операції

Запахи на кухні


Їжа, яка приємно пахне для людей, може бути неприйнятною для кішок / Фото Unsplash

  • Цитрусові: коли господарі чистять лимони або апельсини, котики намагаються втекти якомога далі. Ці фрукти не є небезпечними для пухнастиків, а просто викликають негативну реакцію та не подобаються їм.
  • Цибуля та часник. Запах цих овочів може викликати подразнення слизової оболонки очей та сльозовиділення у кішки – точнісінько, як у людей.
  • Кориця. Ця нешкідлива, на перший погляд, спеція, абсолютно не подобається кішкам.

Запахи у ванній кімнаті


Стежте, щоб кіт не мав доступу до косметики та мийних засобів / Фото Unsplash

  • Косметика й мийні засоби. Усе це може бути небезпечним для котика. Сильні аромати косметичних засобів здатні подразнювати органи нюху. А ось випари мийних засобів можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю та призвести до опіків дихальних шляхів.

Запахи в саду


Лаванда у надто великій кількості може виявитися токсичною для котика / Фото Unsplash

  • Лаванда: коти не люблять її. За допомогою лаванди або лавандової олії можна відучити кота від небажаних місць у домі.

Як відучити кота шкодити за допомогою запахів


За допомогою нешкідливих, але неприємних для котика ароматів можна відучити від певних місць / Фото Unsplash

Запахи, які не люблять коти, можна використовувати для відлякування тварини від певних місць в домі. Наприклад, за допомогою апельсинових шкірок або ефірної олії можна привчити кота не ходити до туалету в певному місці (якщо він може зробити це повз лоток).

До теми Чому коти не люблять воду і купання

А за допомогою ганчірки з оцтом ви можете відлякати кота від дивану, об який не можна точити кігті. Однак дбайте, щоб концентрація речовини була не надто великою – адже це може зашкодити здоров'ю тварини й навіть людей, які живуть у домі.