Господарям муркотунів потрібно знати, що часто купати котів не можна. Найкраще робити це тільки тоді, коли улюбленець забруднився на вулиці або має неприємний запах. Якщо з кота потрібно просто змити бруд – зробіть це водою без використання шампуню.

Читайте Сфінкс: що відомо про лисих котів, історія породи і головні особливості

Коли потрібно мити кішок з шампунем

Показання до миття з шампунем:

  • якщо у вашої киці є паразити в шерсті,
  • сильно забруднена шерсть, неприємний запах,
  • ви хочете провести профілактику бліх.

У таких випадках можна купати улюбленця з використанням спеціального котячого шампуню. Засіб має враховувати вік тварини: доросла кішка або кошеня, а також особливості шерстяного покриву.

Як часто потрібно купати кішку


Зазвичай кішки самі ретельно доглядають за своєю шерстю / Фото Unsplash

Фахівці рекомендують купати тварину не частіше 5-6 разів на рік. Можна купати тварину в період линьки – проточна вода допомагає позбутися зайвої шерсті.

Домашні коти, які не виходять на вулицю, можуть купатися ще рідше – двічі на рік. Тваринам, які беруть участь у виставках, доведеться "приймати душ" частіше – адже на таких заходах ретельно оцінюють стан шерсті.

Загальне правило – мити кота у разі потреби, не купати "просто так". Миття з шампунем змиває захисний шар з шерсті тварини, тому ця процедура не має бути регулярною.

Як привчити кішку купатися


Тварин, які беруть участь у виставках, доведеться мити частіше / Фото Unsplash

Найкраще – змалечку давати кошеняті зрозуміти, що таке вода. Можна легенько мити лапки малюка, не застосовуючи фізичної сили.

Простий секрет, що допоможе уникнути подряпин:

Сьогодні на ринку існують спеціальні мішечки для купання котів. Вони стримують рухи тварини, але добре пропускають воду та шампунь. Щоправда, сильного кота, який пручається, буде складно розмістити в такому мішечку. Крім того, голова тварини залишається назовні й киця може кусатися від стресу.

Цікаво Пес навчився рахувати і знає 2 мови: цікаве відео

Як правильно купати кота


Після купання обов'язково витріть кішку рушником / Фото Unsplash

  1. Закрийте всі вікна й переконайтеся, що у квартирі немає протягів. Заберіть із ванної кімнати усі зайві предмети, які кішка може перекинути.
  2. Підготуйте рушник і шампунь.
  3. Помістіть улюбленця в миску або в ванну, якщо той вже звик до купання.
  4. Намочіть тіло тварини. Пам'ятайте, що голову кішки не можна мочити при купанні. Стежте, щоб вода й шампунь не потрапила у ніс, очі, рот та вуха тварини.
  5. Нанесіть невелику кількість шампуню на свої руки, злегка спіньте його. Тепер можна наносити миючий засіб на кішку. У разі потреби можна наносити шампунь двічі.
  6. Ретельно промийте шерсть тварини, переконайтеся, що на ній не залишилося шампуню. Витріть тварину рушником. Стежте, щоб мокра кішка не виходила на вулицю та не сиділа на протязі.