Фахівці зоозахисного руху UAnimals дають поради як діяти в разі, якщо ви знайшли на вулиці безпритульну тварину. Не всі можуть забрати собаку чи кішку додому, але не проходити повз може кожен.

До теми Співачка Пінк врятувала цуценя: як виглядає її новий улюбленець – фото

Нагодуйте

Носіть із собою пакетик корму. Купіть невеликий і дешевий варіант та покладіть до сумки. Коли ви зустрінете бездомну тварину – зможете її погодувати.


Носіть із собою невеликий пакетик корму / Фото Zooclub

Дайте води

Ви можете залишати питну воду для тварин у своєму дворі, наприклад. У деяких містах є спеціальні мисочки для тварин, куди перехожі можуть налити води. Якщо на вулиці ви зустріли тварину й маєте пляшку води – можна полити воду тонкою цівкою перед її мордою або обрізати пляшку й зробити імпровізовану мисочку. Вода для тварин – це питання життя, особливо у спеку.

Стерилізуйте

Якщо знайшли вуличну тварину або вона оселилася у вашому дворі, на підприємстві тощо – запишіть її на стерилізацію. У багатьох містах бездомних тварин можна стерилізувати безкоштовно. Не нарікайте майбутніх цуценят чи кошенят на вуличне життя.

Зробіть укриття

З простих недорогих матеріалів: картону, дощок, пінопласту, клейонки можна зробити будки як для собак, так і для котів. На зиму будку можна встановити на піддоні, а всередину покласти сіно.

Спробуйте знайти дім


Сфотографуйте собаку та зробить оголошення про пошук дому в соцмережах / Фото Pets

Зробіть фото тварини, опублікуйте його в соцмережах. Спробуйте описати характер, розмір, приблизний вік тварини. На період до прилаштування можна відправити тварину на платну перетримку: таку послугу надають ветеринарні клініки та приватні особи.

Читайте Як подружити кота з собакою у квартирі або будинку: чи можливо це

Відвезіть до ветеринара

Якщо ви зустріли хвору або покалічену тварину, не кидайте її напризволяще. Відвезіть до ветеринарної клініки. Якщо не можете оплатити лікування самостійно, спробуйте знайти волонтерів у своєму місті, які допоможуть зібрати кошти.