Нещодавно рятівник тварин знайшов чергового нещасного собаку на вулиці. Хорхе хотів допомогти тварині, але та злякалася дуже сильно. Від страху та паніки пес дуже сильно вкусив чоловіка за руку.

Читайте також Чому корисно приходити на роботу з домашніми улюбленцями: досвід компанії Purina®

Чоловік приручив собаку, який його покусав
Пес, який вкусив чоловіка / Фото Jorge Jaime

Відплатив любов'ю за вкушену руку

Чоловік не відреагував на інцидент так, як зробили б більшість людей. Він не розсердився та не втік. Натомість Хорхе почав щодня ходити до собаки та демонструвати тварині свої добрі наміри.

Чоловік приручив собаку, який його покусав
Хорхе демонструє місце укусу / Фото Jorge Jaime

Тепер пес сам біжить до рятівника

Небайдужий чоловік годував собаку протягом тривалого часу. І сталося диво – пес настільки звик до волонтера, що почав не просто підходити, а й навіть обійматися із Хорхе.

Чоловік приручив собаку, який його покусав
Хорхе та пес, який став йому другом / Фото Jorge Jaime

Вони непогані, просто іноді на вулиці їм доводиться боротися за життя. Тепер, коли він мене бачить, то прибігає, і це коштує більше, ніж укус, – розповідає про вуличних собак волонтер.

Опікується десятками тварин

Хорхе Хайме дбає не тільки про цього вуличного песика. Він щоденно годує чималу кількість безпритульних тварин.

Чоловік приручив собаку, який його покусав
Чоловік врятував чимало вуличних тварин / Фото Jorge Jaime

Хорхе приносить їм не тільки їжу, а й ковдри, та навіть робить будиночки. Про свою діяльність чоловік розповідає у власному акаунті в твітері.

Подивіться більше фото волонтера та тварин, яким він допомагає / Фото Jorge Jaime

Вам сподобається Притулився до чола та живота: відео зворушливої реакції собаки на вагітність господарки

Як допомогти тваринам: це має знати кожен

  1. Вуличні тварини передовсім потребують їжі. Нагодуйте тварину та дайте їй можливість напитися води. Вода стає особливо актуальною влітку, коли в спеку тварини на вулиці не мають доступу до неї.
  2. Огляньте тварину. Зазвичай стерилізованим та вакцинованим собакам чіпляють у вухо яскраву пластикову кліпсу. Котикам надрізають одне вушко – адже їх вуха замалі для кліпс. Якщо ви не побачили таких "позначок" на тварині, є сенс записати тварину на стерилізацію.
  3. У багатьох містах безпритульних тварин стерилізують безкоштовно або за невелику вартість. Зв'яжіться з місцевими волонтерами або притулком, щоб дізнатися детальнішу інформацію.
  4. Якщо у тварини є ознаки травм, відвезіть її до ветеринарного лікаря. Навіть якщо ви не маєте коштів на лікування, не відмовляйте тварині у допомозі – можна згодом оголосити збір коштів у соціальних мережах для лікування конкретного собаки або кота.

Допомагати вуличним тваринам може кожен
Допомагати вуличним тваринам може кожен / Фото Unsplash

  1. Якщо тваринка оселилася у вашому дворі або на підприємстві, неодмінно стерилізуйте та вакцинуйте її. Зробіть тварині затишний будинок та стежте, щоб вона не заважала перехожим та мешканцям.
  2. Якщо маєте змогу, заберіть тваринку на перетримку. Зробіть яскраві фото та відео котика чи песика та спробуйте прилаштувати його за допомогою соцмереж.
  3. Прилаштовувати тварину можна й з вулиці. Якщо собака або кіт постійно мешкає в безпечному місці, сфотографуйте його, напишіть про стать, вік, характер та регулярно публікуйте оголошення, наприклад, у фейсбуці.
  4. Найкраща допомога вуличній тварині – подарувати їй постійний дім, де вона стане справжньою улюбленицею.