Подорож у понад дві тисячі кілометрів організували для того, щоб зберегти вид. Це одна зі спроб науковців збільшити число білих носорогів, які перебувають в неволі в Азії.
Читайте також Як полегшити стрес в улюбленця через поїздку чи розлуку з господарем
Емма вирушила у Японію заради збереження виду
Самці білого носорога Еммі – 5 років. Її вибрали з-поміж 23 носорогів. Адже співробітники зоопарку зауважили, що вона "мало вступала у бійки" та має "м'яку вдачу".
Саме тому Емма відправилась у подорож зі свого рідного сафарі-парку Leofoo на Тайвані. У дорозі самка носорога провела орієнтовно 16 годин.
Після деяких затримок, пов'язаних з пандемією, Емма, південний білий носоріг, прибула до нашого зоопарку ввечері 8 червня,
– розповіли в зоопарку Сайтама Тобу.
У рідному Еммі тайванському сафарі-парку додали, що її було нескладно транспортувати, адже самка мініатюрного розміру.
Вчені працюють над збільшенням кількості носорогів / Фото AFP
Вчені намагаються збільшити кількість білих носорогів
Співробітники зоопарку в Японії розповіли, що Емма відразу після подорожі попрямувала до спальні. Ба більше, в новому зоопарку її вже навчили команд японською мовою – "йди сюди" та "ні".
Першим сусідом і обранцем Емми у Японії став 10-річний носоріг Моран.
Чому зникають носороги
Вчені розповідають, що головна загроза для цих тварин – браконьєрство. Останні продають роги тварин, адже вони містять кератин. Побутує думка, що ця речовина – афродизіак та засіб від раку, проте це наука не довела.
До речі, компанії, що займаються розведенням тварин у неволі, сприяли збільшенню чисельності білих носорогів на півдні. Та ситуація на Півночі значно гірша – там залишилось всього двоє самок. Якщо вчені не змінять ситуацію, то вид зникне.