Кінологи наголосили на важливості дотримання кількох простих правил, щоб запобігти подібним ситуаціям. Яких саме – дізнайтеся у матеріалі!

Читайте також "Людська" їжа, яка підходить собакам: ветеринари назвали перелік продуктів

Кінологи назвали 4 помилки під час виховання собаки

  • Недоречне покарання

У царині відданості домашніх тварин собаки вже давно посідають перше місце. Незалежно від обставин, відданість своїм господарям залишається непохитною.

Однак, важливо проявляти обережність під час дисциплінування цих вірних товаришів, оскільки безпідставні та довільні покарання можуть завдати психологічної шкоди чотирилапим друзям. Тож не варто карати собаку з приводу і без, інакше її ставлення до вас теж може змінитися.

  • Надмірна вимогливість

На ранніх етапах навчання важливо встановити реалістичні очікування щодо прогресу вашої собаки. Миттєвого успіху може не бути, оскільки тварині важко виконати певні команди та зрозуміти інструкції.

Але наполегливість і терпіння є ключовими атрибутами, які необхідно зберігати під час цього процесу. З часом і безперервним навчанням ваш вихованець навчиться виконувати всі команди.

  • Покарання при заклику

Щоб уникнути негативних асоціацій і можливої відмови домашнього улюбленця від вас, на думку експертів, не рекомендується кликати собаку, збираючись покарати.

Тварина може розвинути певні реакції та утриматися від майбутніх взаємодій зі своїм господарем, оскільки вважатиме, що її кличуть, аби покарати.

  • Ігри на самоті

Експерти підкреслюють важливість інтерактивних ігор для наших пухнастих компаньйонів. Хоча це правда, що домашні тварини іноді розважаються наодинці, нехтування інтерактивними іграми може мати згубні наслідки.

При вихованні собак слід приділяти час інтерактивним іграм

При вихованні собак слід приділяти час інтерактивним іграм / Фото UnSplash

Для собак регулярне спілкування з їхніми власниками чи іншими тваринами є життєво важливим для загального розвитку та забезпечення їх психічного та фізичного добробуту.

Як надовго можна залишати собаку наодинці

В цьому контексті слід згадати й про терміни, в які чотирилапі можуть перебувати самі. Попри нашу прихильність до пухнастих друзів, час від часу доводиться залишати їх наодинці. Тривалість часу, протягом якого домашні тварини можуть бути самі, визначається двома ключовими факторами: віком і породою.

За словами дресувальника собак і співзасновника додатка для дресування цуценят Zigzag Лорни Вінтер, молоді цуценята "заздалегідь запрограмовані на те, щоб справлятися з самотністю", проте вже через кілька годин вони почнуть нудьгувати. Наприклад, двомісячних цуценят не слід залишати самих більше ніж на годину, у 3 місяці – можна відлучитися на 2 години, у 4 місяці – чотири години, до 5 місяців термін збільшиться до 5 годин.