Наскільки можна залишати собаку саму

За словами дресувальника собак і співзасновника додатка для дресування цуценят Zigzag Лорни Вінтер, молоді цуценята "заздалегідь запрограмовані на те, щоб справлятися з самотністю", проте вже через кілька годин вони почнуть нудьгувати. Через 5 місяців цей допустимий час самотності збільшиться вдвічі.

Читайте також Собака їсть траву: чому і коли через це варто непокоїтися

Виживання вихованців фактично залежить від нас, а тому цілком логічно, що відсутність людини поруч змушує їх турбуватися.

Вік є одним із найважливіших показників того, як довго ви можете залишати улюбленця самого. Наприклад, двомісячних цуценят не слід залишати самих більше ніж на годину, у 3 місяці — можна відлучитися на 2 години, у 4 місяці — чотири години, до 5 місяців термін збільшиться до 5 годин,
– каже Вінтер.

Розглядаючи добробут вашого улюбленого вихованця, порода відіграє важливу роль, оскільки деякі породи можуть виявляти більшу сприйнятливість до тривоги розлуки порівняно з іншими.

Чихуахуа

Попри високий інтелект і найбільший мозок серед собак порівняно з розміром тіла, деякі породи більш сприйнятливі до тривоги розлуки. Вінтер стверджує, що надзвичайно важливо забезпечити раннє та послідовне навчання, щоб ефективно розв'язати цю проблему та навчити цих собак залишатися вдома на самоті.

Чихуахуа

Чихуахуа / Фото UnSplash

Чау-чау

Експерти пролили світло на темперамент цієї породи, підкресливши її стриманий і самовпевнений характер. Ці відмінні риси роблять їх дуже сумісними з перебуванням без нагляду вдома, оскільки вони не вимагають постійної фізичної ласки.

Вінтер підкреслює, що хоча це не означає, що маленьке цуценя можна залишати одного на тривалий період часу, вони, безсумнівно, демонструють більшу стійкість у витриманні коротких розлук порівняно з іншими породами.

Чау-чау

Чау-чау / Фото UnSplash

Такса

У царстві собак-компаньйонів такси заслужили репутацію своєї непохитної незалежності. Проте, вкрай важливо визнати, що ці чотирилапі друзі все ще прагнуть товариства та можуть відчувати значні страждання, коли їх розлучають із людьми.

Встановлення надійного та добре структурованого підходу до розв'язання проблеми самотності в роки їхнього становлення може полегшити страждання, з якими стикаються ці цуценята.

Такса

Такса / Фото UnSplash

Грейхаунд

Досліджуючи розміри хортів, можна припустити, що ці собаки володіють безмежною енергією і вимагають непохитної уваги. Хоча їм корисна щоденна прогулянка, щоб дозволити розтягнути кінцівки, вони також знаходять задоволення, лежачи та відпочиваючи на дивані протягом дня.

Грейхаунд

Грейхаунд / Фото UnSplash